Guzek w piersi

u?ytkownik
Gosia30

Od jakiegoś czasu pobolewała mnie lewa piersi i wyczułam w niej guzek. Mam 30 lat. Lekarz ginekolog skierował mnie na USG. Taki mam wynik, czy mogłabym prosić o interpretację: Struktura suków z przewagą utkania gruczołowego. Prawy bez widocznych zmian ogniskowych i poszerzenia przewodów gruczołowych. W lewym sutku na godzinie 3 w odległości około 2 cm od brodawki widoczny obszar dobrze ograniczony, lity, o miernie obniżonej echogeniczności, i o srednicy około 7 mm. Poza tym bez zmian. Doły pachowe i okolice około sutkowe bez widocznej patologii. Co oznacza taki wynik badania? Jakie badania powinnam wykonać?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

To właśnie guzek, który zapewne Pani wyczuwa u siebie. Ginekolog może zalecić wykonanie biopsji cienkoigłowej celem oceny struktury guzka, określenia z dużym prawdopodobieństwem czym on właściwie jest.

u?ytkownik
Żaneta

Dzień dobry panie doktorze!
Jeszcze nigdy nie pisałam na tym forum i dlatego nie wiedziałem gdzie umieścić to pytanie a chodzi mi tu o następująco rzecz.W prawej piersi znalazłam bardzo długi i duży guz w Piersi ból nie jest mocny ale jednak nocą ból się wzmaga czy to może być początek nowotworu Piersi.Jakie badania bym musiała wykonać aby potwierdzić co to jest bardzo bym prosiła o pomoc ponieważ nie wiem gdzie się udać a strasznie się boję.

Twoja odpowiedź