Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Trzustka, wiek, objawy, wyniki krwi.


Gość Kama

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Od jakiegoś czasu czuje się źle więc szukam przyczyny. W czerwcu miałam usg które nic nie wykazało. Jestem zmęczona. Bolą mnie plecy z prawej strony pod łopatka ale tylko jak dotykam lub się schylam. Zrobiłam wiele innych badań i kilka mnie niepokoi. Mam niska płytkowosc 138 norma (150-450). Alt 36 norma (do 32). Amylaza w dolnej granicy normy 31 norma (28-100)* ob 5, crp 0,30. Mam 24 lata. Czy mogę mieć raka trzustki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carpe_diem

Tez miałem niska amylaze (poniżej normy sporo). Każdy z lekarzy gadtroenterologów powiedział, ze obniżona amylaza nie ma absolutnie żadnego znaczenia klinicznego i w praktyce zwraca sie na nią uwagę jak jest podwyższona i to dosc znacznie. Z Twojego opisu nic nie wskazuje na trzustkę. Jeżeli objawy Cię niepokoją pogadaj z lekarzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boję się bo u nas rodzinnie rak piersi występuje a to też ryzyko :( ogólnie of jakiegoś czasu źle się czuję a jesscze dziś jekarz mówi że wyglądam jak by mi się miała zacząć zoltaczka. Chociaż ja nie widzę po oczach nic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Carpe_diem

Spokojnie. Jeżeli niepokoi Cię żółtaczka sprawdź sobie poziom bilirubiny we krwi. Skontaktuj się z dobrym gastrologiem on na pewno Cię uspokoi i pomoże we właściwych badaniach. Piersi też możesz zbadać jeżeli boisz sie raka. Cancerofobia ( ogromny strach przed rakiem) może niszczyć Ci życie. Jeżeli masz ztym problem polecam skonsultowanie się z psychologiem na pewno pomoże w dolegliwościach. Jesteś młoda, badania masz ok, usg też, objawy nie wydają się szczególnie niepokojące więc nikła szansa, że dolega Ci coś poważnego. Badania ewentualnie psycholog powinny rozwiać Twoje wątpliwości i pozwolić znowu cieszyć się życiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki że odpowiadasz mi :( wiesz ja po prostu chciała bym wiedzieć co mi jest. Jutro mam wizytę u psychiatry. Dziś zrobiłam te wyniki bo chciałam się uspokoić i wyszła trochę lipa z nimi :( piersi badalam a marker od piersi bo to od niego się zaczęło mam w górnej granicy normy. Piersi wyszły ok a marker w górnej granicy jest też w nowotworach układu pokarmowego jak trzustka. Do tego to zle samopoczucie brak siły sporo też schudłam ale sama nie wiem czy to od nerwów bo głodu nie odczuwam. Kurcze no nie wiem co się dzieje. A do tego mam małe dziecko i to nasila mój strach :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, małopłytkowość i podwyższone próby wątrobowe plus zmęczenie raczej wskazują na niedomaganie wątroby a nie trzustki.Jak u Ciebie z alkoholem? Masz nadwagę? Amylazę masz idealną. Bilirubinę musisz zrobić bezwarunkowo najlepiej z podziałem na frakcje (bezpośrednia i pośrednia) i GGTP koniecznie. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu ja wogole nie pije nie pale. Żadnych używek. Leków też nie biorę. Dostałam zastrzyk pralgine ale to było 3 dni przed badaniem więc wątpię by to miało znaczenie. 2 msc temu na usg wątroba była ok. Kurcze boję się o tą trzustke. Bo boli mnie tylko kręgosłup a konkretnie jak by jeden kreg. Od kilku msc dokucza mi też Piszczel w nodze. Nie wiem ale ciągle się martwię żeby to nie był rak trzustki. Przy raku amylaza jest niska a próby wątrobowe podwyższone. Dziś rano miałam ciemny mocz. Wydaje mi się że jeśli by było zapalenie to bym miała crp lub ob wyższe a są ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej u mnie podobne objawy ból po lewej stronie brzuch zaznaczam ze da się z tym żyć doszły nudności bardzo się boję tym bardziej ze się naczytam i mam z głowy nocke zaraz na początku tygodnia pójdę do rodzimego lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×