Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Małe Przezroczyste Krostki na Twarzy


Gość Artur

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 17 lat tak jak w temacie na twarzy pojawiły się małe krostki przezroczyste/białe normalnie nie bolą, lecz wokół nich skora się zaczerwienia co widać ponieważ mam niedokrwistość powodującą mą bladość, lecz wracając do tematu owe krostki pojawiły się w pierwszym tygodniu lipca. W tym czasie bylem u siostry w Warszawie a więc sądziłem że to przez wodę.. Natomiast wrócilem 14 lipca i od tego czasu twarzy myje ciepłą wodą we własnym domu gdzie nigdy takiego problemu nie posiadałem, a problem nadal jest obecny:(, wystarczy dotknac i owa krostka wychodzi znika niewiem jak to powiedzieć poprostu jej nie ma natomiast zostaje zaczerwienienie a czasami strupek który goi się kilka dni(3-4). Od września 2015 roku trądzik nasilił się od grudnia zacząłem z nim *walczyć* ostatecznie od marca brałem Tetralysal (antybiotyk doustnie), twarz oczyszczałem Emulsją do mycia twarzy Cetaphil a na noc twarz smarowalem Benzacne 100mg/g (czerwona tubka). Przed wyjazdem twarz byla praktycznie *czysta* brak jakich zaczerwienień, wygojona w przeciwieństwie do wczesniejszego czasu. Pod koniec czerwca z Tetralysalu przezucilem sie na Duac stosowany na twarz by organizm troszkę odpoczął od doustnego antybiotyku. Co zauwazylem Duac naprawdę działa, wszystko było pięknie po roku walki znów zachciało się żyć no i wtedy wyjechalem do siostry na 2 tygodnie jak wczesniej wspomnialem i od tego momentu krostki nie daja mi spokoju. 1 raz w zyciu spotykam się z czyms takim na mojej twarzy, niestety duac na to nic nie moze zdzialac wiec mysle ze to jakas alergia lub uczulenie lecz nie moge stwierdzić przyczyny dokładnie, jedyne podejrzenia padają mi na Emulsje Cetaphil EN która uzywalem od dluzszego czasu i naprawde dobrze mi służyła. W internecie spotkalem komentarz pod watkiem podobnym do mojego w którym ktos napisal ze to wlasnie emulsja ktora ja posiadam moze taki efekt wywolac a wiec chce zakupic zel do mycia twarzy z Ziaji ktory stosuje siostra. Najbardziej zastanawia mnie 1 rzecz, oczyszczalem twarz tonikiem by nie miala kontaktu z wodą na która padły podejrzenia jak i mylem woda przegotowaną i nie bylo skutku a w przypadku emulsji odstawilem ja i dzis umylem zelem do oczyszczania lecz takze krostki wyskoczyly. Proszę o pomoc poniewaz jest to dla mnie trudne ze wzgledów *psychicznych* gdy bylem juz 100% wyleczony z wczesniejszych objawów nagle przyszedl do mnie inny wysyp i naprawde jest to dla mnie trudne poniewaz unikam ludzi siedze w domu marnuje czas wbrew samemu sobie. Jesli to wazne dodam że jestem chory na Crohna Leśniewskiego i jestem w stanie Remisji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam że jeśli chodzi o zwykle wypryski są naprawde żadkością 1/2 na tydzien a czasami dluzej oraz bardzo szybko się goją, kiedys byly po 5 dziennie i to stany zapalne. Krostki z moich obserwacji najczesciej i praktycznie natychmiastowo wyskakuja po umyciu twarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×