Kolano - Łąkotka

u?ytkownik
Kolanowa12

Witam.
Proszę o interpretacje mojego wyniku z MR prawego stawu kolanowego. Byłam już z tym u ortopedy i powiedział że mam się nie przejmować wynikiem. Jednak mnie opis niepokoi, a dokładnie ten podwyższony sygnał .. i płyn o średnicy 9mm.
Co to oznacza.?

Oto opis :
Podwyższony sygnał w rogu prawym łąkotki przyśrodkowej, bez cech przetarcia* wysokość łąkotki przyśrodkowej zachowana* łąkotka boczna obraz prawidłowy* więzadło krzyżowe przednie i tylne bez zmian* rzepka położona prawidłowo* prawidłowa ilość płynu w stawie kolanowym* w dystalnym odcinku kości udowej w części tylnej widoczny jest zmiana o intensywności sygnału płynu, o średnicy 9mm*
więzadło poboczne przyśrodkowe, kompleks więzadła pobocznego, więzadło rzepki , ścięgno mięśnia czworogłowego o prawidłowym sygnale i zachowanej ciągłości* chrząstka rzepki i bruzdy między kłykciowej prawidłowej grubości, bez zmian ogniskowych* dół podkolanowy prawidłowy.

Kolano bardzo często mnie boli, nie mogę kucać i obciążać kolana. Kolano jest objętościowo większe - nie wiadomo w jakich przyczyn. Nic mi się nie stało w te kolano. ( PS. mam 20 lat. )

Ortopeda zalecił bym poszła na artroskopię, gdy będzie mi bardzo dokuczać.

Proszę o Pana opinię.

Pozdrawiam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź