Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból nasieniowodu i okolic podwozka nasiennego w lewej stronie


Gość Dejwid Es

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dejwid Es

Witam opisze moj przypadek otoz od 14-15 roku życia odczuwałem ból nasieniowodu i okolic podwózka z lewej strony, bóle wystepowały w pozycji stojącej i czesto w wymuszonych pozycjach, bol znikał kilka razy w dniu na krotki okres czasu a potem znow sie pojawiał i pobolewał nieraz zabolał naprawde mocno ze niemoglem chodzc poprawnie, udalem sie do urologo i bez zadnych specjalistycznych badan mnie obejzał podusił i stwierdził ze nic niema i ze chce wysepic zwolnienie na W-F. Ok pobolewalo mnie to jeszcze jakis czas i odpusciło na kilka ładnych lat nieraz zabolało chwilowo tak jak kiedyś ale krotko i znów było dobrze. Dzis mam 23 lata i dolegliwośc wróciła pojechalem wiec do urologa na USG i urolog niby powiedział ze urologicznie jestem zdrowy ale mam przepukline pachwinowa obustronna , aktualnie mam juz zoperowana lewa strone a ból dalej jak byl tak jest. Ból który mam jest to taki bół jakby niedokrwienny cos w tym stylu czesto odczuwam pobolewanie w okolich podwózka a jak mnie juz naprawde złapie bół to odczuwam ból rowniez na nasieniowodzoe i lekko na jadrze bol jak mnie złapie solidnie to boli bardzo mocno az mam problemy z chodzeniem oczywiscie pomaga odpoczynek w postaci usiedniecia na czyms lub prysznic ale niewiem czy to cos znaczy.Jeszcze przed operacja przepukliny zauwazylem podczas mocnego bólu ze torba na jajka jest z lewej strony mocno czerwona ale tylko z lewej strony. Boli mnie tez czasami żyła ta głowna co jest na penisie , jest ona nakrwionw i napieta a nieprzypominam siebie kiedys ze byla taka napieta moze dobrze niepamiatam, wchodzi ona własnie gdzies na lewa strone . Wczoraj zaobserwowolam podczas bólu ze nasieniowod byl napuchniety ze bylo to widac przez moszne lecz po chwili juz bylo tak jak zawsze. Czasami odczuwam jak nasieniowód lewy sam mi drga , chwile podraga i przestaje. Z tego co zaobserwowalem to mam duzą asymetre jadra lewego jadro jest nizej od prawego i mialem juz tak przed operacja przepukliny. Bylem juz u urologa i stwierdzil ze jestem zdrowy martwilem sie ze mam zylaki podwozka ale powiedzial ze ich niemam.Urolog stwieerdzil ze mam zbadac kregosłup bo moze uciskac, bylem u neurologa z kregosłupem i dostalem skierowanie na przeswietlenie kregosłupa i Rezonans magnetyczny przepisze opis rezonansu Badanie MR odcinkka L-S kregosłupa wskazuje* spłycenie fizjologicznej lordozy , skoliotyczne ustawienie osi długiej w lewo. Szerokosc szpar miedzy kregowych prawidłowa.Zmiany przeciazeniowe w postaci nierownosci blaszek nasadowych trzonów oraz wyostrzen ich krawedzi. Intensywnosc sygnalu z krązków miedzy kregowych w sekwencji T2 jest prawidłowa bez zmain degeneratywnych w nich. Cech stenozy kanalu kregowego nie wykazano.Na poziomie L5/S1 widoczne jest centralno-dwuboczne uwypuklenie krażka miedzykregowego do kanału kregowego na głebokosc ok.3-4 mm z niewielkim uciskiem worka oponowego, bez ucisku korzeni nerwowych. napozostałych poziomach badanie MR objawów dyskopati nie wykazało. Stozek rdzeniowy i włokna ogona konskiego prawidlowe w obrazie MR chce sie jescze wybrac na usg brzucha ale niewiem czy ta siatka na przepuklinie bedzie przeszkadac w obrazie. Czy cos z opisu moze powodowac u mnie te bóle ??? Czy ktos mial cos podobnego Prosze o pomoc co to moze byc????bo niewiem juz gdzie szukac przyczyny. Mam wizyte do neurologa ale kazdy wie ile sie czeka. prosze o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×