Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Usunięcie woreczka, a pieczenie w żołądku i nadbrzuszu + zaparcia. POMOCY!!!


Gość PAULINA

Rekomendowane odpowiedzi

Proszę o pomoc. Jestem 6 dzień po usunięciu woreczka, żałuję bo teraz od zabiegu boli mnie żołądek, czasem jest mi nie dobrze, odbija się i piecze w nadbrzuszu a czasem w żołądku, i coś czasem zakłuje pod prawym żebrem plus mam zaparcia, ale brzuch nie jest wzdęty. W trzecią dobę od zabiegu skorzystałam z toalety,ale od tamtej pory nie. Czy to jest normalne? Czy to przejdzie? Czytałam o różnych dolegliwościach i nie chcę do końca życia męczyć się z powikłaniami. Mam 25 lat dopiero i mnie to przeraża. Dodam, że miałam przewlekłe zapalenie pęcherzyka z kamieniem - nie wiem czy dobrze zrobiłam usuwając go. Plus lekarze podczas zabiegu czyścili mi żołądek bo miałam podobno podrażniony/nieżyt i początki wrzodów. Czy to może być przyczyną tych bóli i pełności żołądka? Boję się, że to żółć wraca mi do żołądka czy coś. Proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iść do gastroenterologa. Często po zabiegu usunięcia pęcherzyka dochodzi do podrażnienia żołądka, a raczej dwunastnicy, przez płynącą non stop żółć. Po kilku miesiącach od operacji sytuacja powinna się unormować,gdy rolę pęcherzyka przejmie przewód żółciowy wspólny. Jeśli jednak objawy będą się nadal utrzymywać trzeba iść do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×