Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Torbiel w piersi a rak


Gość Ewa

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem amazonką, mam 40 lat, od jakiegoś czasu stwierdziłam guzek w drugiej piersi, w badaniu usg guzek okazał się torbielą, wymiary jej wynosiły 7,8x5,6 mm, w czasie punkcji torbiel zawierała 0,5 ml żółtawej treści, do światła opróżnionej torbieli podano taka samą ilość powietrza, kontrola miała być za 6 tyg. (powinna się wchłonąć) jednak u lekarza pojawiłam się wcześniej, przed określonym terminem. Torbiel, która miała sie wchłonąć urosła bardziej jej wymiary to 8,2x10,0 mm. Powtórnie mi ja nakłuto z tą różnicą iż treść była ponoć bardziej zapalna, znowu kontrola za 6 tyg. wypadałaby na początek lutego Ale na dzień dzisiejszy znowu czuję, że guzek zamiast się wchłonąć rośnie, dodam tylko iż nie można zastosować u mnie terapii hormonalnej. Co dalej? Obecnie jestem po wizytach u onkologa oraz chirurga onkologa, który po obejrzeniu wyników beszczelnie stwierdził cytuję...gdzie ma pani tą torbiel skoro niema pani piersi. Byłam u innego i mam wrażenie iz nie potrzebnie zawracałam mu głowę z torbielą, kazał zgłosić się za 3 m-ce i tyle. Moja torbiel jest bardzo widoczna prawie przebija się przez skórę, jej wymiary to 5x4,5 cm a skóra dookoła niej jest zaczerwieniona, miejsce przy dotyku pobolewa. Prosze podpowiedzieć mi co mam robić, dodam, że może trochę panikuje, ale bardzo sie boję i nie chciałabym, aby już było za pózno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość stappler

Takie zmiany torbielowate są zmianami łagodnymi i wymagającymi obserwacji. Niech Pani w chwili obecnej uspokoi się. Za 3 miesiące należy wybrać się na kontrolne badanie. Nie będzie to za późno. Jeśli torbiel będzie nadal się powiększać być może lekarz zaproponuje usunięcie zmiany doszczętne z badaniem histopatologicznym. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, miałam to samo, lekarze też mi mówili abym się nie przejmowała bo to torbiel. Okazało się ,że w torbieli mam raka ( bardzo rzadki przypadek). Torbiel w oczekiwaniu na operację bardzo urosła.Idź do Lekarza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×