Jak zwalczyć stan zapalny po czyraku na twarzy?

u?ytkownik
Anna

Dnia 26.01.2009 miałam wyciskanego czyraka na twarzy (nie cięto ze względu iż umiejscowiony był na twarzy, na brodzie). Przez okres 3 dni płukano ranę, niemniej jednak nie udało się opanować stanu zapalnego i nacięto mi miejsce powstania czyraku i oczyszczono ranę. Stwierdzono, iż był to czyrak mnogi z zaciekami - dość rozległy tak że miałam trudności z mówieniem. Problem jest w tym iż najprawdopodobniej za wcześniej wyjęto mi sączek z rany co poskutkowało tym, iż do dnia dzisiejszego mam pod skórą stan zapalny - zaczerwienioną brodę + wyczuwalne zgrubienie, *guzik* wielkości monety 50 gr. Dodam, iż stosowałam 2 maści z antybiotykiem i łykałam 3 rodzaje antybiotyków doustnie i nie wybiły się do końca bakterie. Stan pozostaje już od dłuższego czasu bez zmian i zaczyna mnie to niepokoić.
Czy z takim zapaleniem mam nic nie robić? Mam czekać? Czy ten *guz się wchłonie? Czy może się to przeniesie na kość? Nie miałam robionego żadnego diagramu, posiewu itp.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stappler

Na pewno z tym problemem należy skonsultować się z chirurgiem. Być może to pozostałość pozapalna po naciętym czyraku w tkance podskórnej. Czasami leczenie takiego stanu wymaga zabiegu doszczętnego usunięcia pozapalnej tkanki. Nic więcej nie mogę napisać bez badania. Raczej nie ma niebezpieczeństwa rozsiewu tego stanu na sąsiadujące tkanki, gdyż jest to proces ograniczony.
Pozdrawiam.

u?ytkownik
apple

Mogłabys powiedzieć jak stoisz ze swym problemem po upływie czasu? mam dokładnie ten sam problem i nie wiem co robic...

Twoja odpowiedź