Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Wyciek ropy z blizny (ponad tydzień po zabiegu)


Gość Joanna z Warszawy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Joanna z Warszawy

Witam, Już minęło 8 dni od mojego wycięcia wyrostka robaczkowego. Mniej więcej od 5 dnia zauważam wycieki z rany pooperacyjnej. Wcześniej były to niewielkie ilości krwii, teraz przy zmianie opatrunków zauważam spore wycieki ropopodobne. Dwa dni temu byłam u chirurga, aby to skonsultować (wyciek był wtedy trochę mniejszy) i uzyskałam odpowiedź, że takie wycieki mają prawo wystąpić ponieważ rana jest jeszcze dosyć świeża. Boję się jednak, że mogę to zaniedbać i doprowadzić do jakiegoś zakażenia :( czy powinnam znowu nawiedzić lekarza, czy jest to raczej już zupełny objaw hipochondrii zmojej strony? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Oczywiście masz prawo do niepokoju. Lekarz ma obowiązek zobaczyć dokłądnie ranę. Może powinien zapisać jeszcze coś lepszego do jej odkażania, jeśli zauważyłaś większą ilość wydzieliny ropnej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie!miesiąc temu przeszłam operację (dyskoidektomia lędzwiowa z fenestracją).A teraz mam następny problem-jakąś godzinę temu odkryłam,ze mam wilgotną podkoszulę w tym mięscu,gdzie mam ranę pooperacyną-patrze-a wylewa sie ropa z otworku,ktory znalazł si e w tym mięscu,gdzie był strup po supełku szwa.Patrząc przez lustro-nacisnęłam delikatnie w okolicach rany-az chłystało ropą.Szoook!.minęło 2 tygodnie po zdjęciu szwów,wszystko dobrze się goilo wedle lekarza.Tylko ja cały czas miałam obrzęk w okolicach ,takie zgrubienie,jak dotykałam -delikatnie bolało.No to teraz niema tego zgrubienia,a sączy się ropa.muszę pilnie lecieć do lekarza z tym?czy poczekać z kilka dni?mąż twierdzi ze to jest dobrze ze ropa znalazla wyjscie,teraz zacznie sie goic.A ja chyba dzis nie zasnę,bo rano dopiero postanowilam pojsc do lekarza.bo na pogotowie to chyba z tym się ośmieszę?aż strach się bać-czy to moze być zakarzenie?miałam tylko jeden ciągły szew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziekuje bardzo za odpowiedz.dzisiaj bylam w poradni chirurgicznej,gdzie ściągano mi szew.Doktor powiedział że to się zdarza po takiego typu zabiegach.Pieliegniarka wycisnela ten plyn,wypłukala ranę solą fiziologiczną,załozyła opatrunek-gazę,którą wieczorem mam polać rywanolem.I będę musiała codziennie chodzić na wypłukanie tej kieszonki gdzie zbiera sie ta ropa.A jak zapytalam co to moze byc-jakies zakarzenie?-odpowiedz-ze nie jest tak zle.Wiec jak sie ucieszylam ze nie musze jechac do neurochirurga,bo w aucie zle mi sie siedzi po tej operacji,to wtedy jednak lekarz powiedzial,zeby pojechalam jeszcze na oddzial,gdzie robiono mi zabieg,że tam lepiej doradzą.Więc rano jadę na odzial neurochirurgii żeby na zimne dmuchac,.Pojechałabym odrazu tam,ale 30 km mam,a chirurg pod bokiem.Ale z tego co już wiem-odrazu trzeba jechać tam gdzie byl czl.operowany.Co z tego że poradnia bliziutko,jak dobre 3 godziny w kolejce czekać musiałam.pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!mial pan rację-przez 7 dni mam brać antybiotyk.Ale wydzieliny juz niema-otworek sie zamknąl-jest tylko strup.Wczoraj wycisnelam wraz resztkami ropy kawaleczek nici i takie fioletowe grudki,mysleze to nici rozpuszczalne,co nie wchlonely sie.bo dok.powiedzial,że glebiej zalozone szwy rozpuszczalne.Z tąd ten stan zapalny.pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jestem po operacji przepukliny pepkowej,tydzień po operacji zbierał mi się plyn surowiczy ale lekarz ho naciela i wyplywa,po zdjęciu szwów znów się nazbieral i znów naciela lecz odrazu przez noc nazbieral mi się znowu i mam bol krucha ale obok nie w tym miejscu i wycieka ciemny brazowy plyn klejacy się jakby z krwią boli jakby guzek jakiś a lekarz napisał na usg dość słabo ograniczony obszar i niejednorodnej echostrukturze z hipoechogeniczymi pasmami wewnatrz czy to nie zakazenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Ewelina

Witam, dwa tygodnie temu mialam wycinany wyrostek( laparoskopowo). Tydzien temu w okolicy pepka wyroslo mi jakies jajko a dzis z pepka zaczela mi wyplywac ropa(w dosc sporych ilosciach) Czy to normalne? Bardzo prosze o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja mam ten sam problem jestem ponad tydzień po laparoskopijm wycięciu woreczka żółciowego niby wszystko dobrze się goilo a po zdjęciu ostatniego szwa pojawiła się dziurką a z dziurki krew i ropa. Odwiedziłam chirurga nacial to i powiedział że to normalne. Minęło już w sumie 2 dni a ropa jak leciała tak leci . Tragedia . Pomocy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez mam taki problem. dwa tyg temu mialam robiona laparoskopie woreczka żółciowego wszystkie blizny po szwach sie zagoily z wyjatkiem jednej pod biustem jest niewielki otwór z ktorego wydobywa sie nie wielka ilosc ropy. boje sie znowu isc zeby mi szwow nowych nie założyli czym moge to przemywac zeby sie zagoilo. pomocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MICHALINAA

Witam miałam usuwany wyrostek i teraz po 7dnich obudziłam się zalana ropa z krwią byłam na izbie i powiedzieli że to normalne w poniedziałek mam się zgłosić dlaczego takie coś się robi i czy nic się nie stanie przez te 2dni.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam jestem 10 dni po operacji przepukliny pachwinowej wczoraj zdieto mi szwy I dopiero dzic zrobila sie dziurka z ktorej leci duza ilosc tzw ropy tzn.plynu pryskam to octeniseptem I niewiem co dalej robic prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po operacji usunięcia jądra, bo było raczysko. miałem 8 szwów a minęły już 2 tygodnie, w zaleceniach miałem się zgłosić po na zdjecie i konsultacje za 7-10dni. Zadzwoniłem po wyniki histopatologiczne usłyszałem , że wszystko OK- więc sam zdjąłem szwy.

Niestety rano następnego dnia ta dziura się rozkleiła i leci osocze. Wywinieła się skóra i ze środka wysuwa się kawał mięsa. Czym to przypalić spirytusem czy jodyną

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×