Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powracająca ginekomastia


Gość Kamil K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam w 2010 mialem wycinane gino po saa, od tamtej pory zero sterydow a mimo to gino wrocilo. W grudniu 2014 mialem kolejna operacje, na dzien dzisiejszy czuje ze znow cos tam sie rozrasta (boli swedzi szczypie puchnie) zrobilem badania (ponizej przepisze wyniki) lekarz powiedzial ze hormony ok i nie widzi powodu do leczenia, ale nie chce co 3-4 lata chodzic na wycinanie ginekomasti. Przy pierwszej operacji wycieli 4 guzy po dwa z kazdej strony (wynik bad histopatologicznego: lewy 2 wycinki srednicy 3cm. prawy 2 wycinki srednicy 2 i 4cm) przy drugiej wycieli 3 (z lewej 2 o wyiarach 5x4x2cm i 4x3x2 i na prawej 5x4x2 ) zadnych lekow nie przyjmuje na silownie tez nie chodze wiec zadnym wysilkiem ich nie podrazniam. Slyszalem ze po wykluczeniu chorob i farmakologi wdraza sie leczeniem testosteronem. prosze o jakies porady {testosteron 5,57ng/ml estradiol 29pg/ml proktolaktyna 13,14 ng/m]l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj tez mialem dwa razy wycinane i tez znow cos sie tam dzieje. w skrocie moglbym napisac dokladnie to samo co ty. niebawem mam wizyte u chirurga poradze sie go. bedziesz mial jakies nowe info to pisz. ja odwdxiecze sie tym samym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja w pon mam wizyte u endokrynologa, napisze co powiedzial, bo to juz drugi lekarz, ostatni powiedzial ze wszystko ok i taka moja uroda i tak ma byc wiec to troche smieszne. mam nadzieje ze i tutaj jakis lekarz sie wypowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po kolejnej wizycie tym razem u innego lekarza ale wynik ten sam. Taka moja uroda i nic przepisać nie może. Po długim namawianiu na podjęcie jakiej kolwiek próby przepisał masc z testosteronem niestety cena 250 za masc która starcza na miesiac a leczenie może trwać kilka zasnie miesięcy to dla mnie kiepskie rozwiązanie. Czy da się podeslij ten wątek do lekarza który udziela tu odp który jest endokrynologiem czy trzeba liczyc na to ze sam tu trafi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×