Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Twardy guzek na plecach z ropą


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Problem dotyczy mojego męża który od dłuższego czasu ma na plecach w trzech miejscach wyczuwalne pod skórą twarde jakby płaskie guzki o nieregularnych kształtach wielkości ok 3 cm. Jeden z nich miał czarną kropkę na środku (przypominająca wągra) z której przy wyciskaniu wyszło bardzo dużo ropy o nie przyjemnym zapachu. Dodam, że pozostałe dwa guzki nie mają takiego wągra i są jedynie wyczuwalne pod skórą. Co to może być? I jak można tego się pozbyć? bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kumpel miał cos takiego i ma w dalszym ciągu ma to od 8 lat i nic sie z tym nie dzieje to tłuszczak jednego wycisnął to był nie nieprzyjemny zapach lecz smród !!!. Można to wyciąć operacyjnie najlepiej bo po wycisnieciu moga pozostac blizny. nie jestem lekarzem ale wiem to bo widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Katarzyna

Mój chłopak ma ten sam problem. Te guzki sama mu wyciskam. Uwielbiam wyciskać, ale przy tych guzkach bierze mnie odruch wymiotny. Ropa się ciągnie i ciągnie i końca nie widać! I ten zapach! Nie wiem, jak go zdefiniować. Taka stęchlizna... Ostatnio bolało go ucho, stwierdził, że go przewiało. Ale ja, jak się do niego przytuliłam, poczułam ten charakterystyczny ropny zapach i kazałam mu iść do lekarza (że ropa mu do ucha podeszła, coś mu się zrobiło). Nie poszedł. Ucho samo wyzdrowiało w tydzień. Kupiłam obecnie maść cynkową (wysusza) i nakładam ją patyczkiem na te podskórne guzy. Szybko znikają. Ale nadal szukam jakiegoś skutecznego sposobu na to, bo jeden znika, a zaraz pojawia się drugi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój tata ma coś takiego, ale z tego co wiem to jeden. Początkowo równiez był pod skórą a potem pękł i zaczęło wyciekac z niego. A upraty jak osioł i do lekarza nie chce iść */

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to jest chlopaki i dziewczyny,jak mialo sie kiedys malego w cudzysl.pryszczyka i probowalo sie Go wycisnac, ale on nie wyszedl do konca,przez Pare dni ropa i spokoj.myslimy ze wszystko OK.. Pol roku pozniej dostrzegamy gulsona ,najczesciej szyja prawa Lub lewa strona i zaczynamy kojarzyc fakty .bujalem sie z taka kulka 3 lata .wczoraj bylem U chirurga otworzyli ,wyczyscili i zamnkeli.za tydzien zdjecie szwow,i Po klopocie w srodku byly malutkie kuleczki jak grysik dla porownania,nie bojcie sie wizyty u lekarza nic nie boli pozdro .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W piatek moja mama miala usuniecie takiego guzka. Nie wolno go wyciskac bo wbijscie gleniej woreczek w ktorym gromadzi sie ropa-to sa slowa lekarza. Trzeba poddac sie zabiegowi poniewaz (moze a nie musi) dojsc do zapalenia a wtedy ciekawie nie bedzie. Z kazdym wycisnieciem guzek sie powieksza. Moja mama nosila go 11 lat. Lekarz wycial ale guzek byl tsk gleboko, ze musial nacinac 3 razy I teraz zostanie mamie wglebienie na plecach. Guzek byl wielkosci lyzki stolowej. Radze udac sie do chirurga. Zabieg refundowany przez NFZ wraz ze znieczuleniem miejscowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie jest to KASZAK. W nim znajduje się troche ropy oraz po wyduszeniu jest straszny smród. Przy kolejnej styczności z tym KASZAKIEM nie wolno go wyduszać tylko udać się do lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×