Ból brzucha po odstawieniu leków przeczyszczających

u?ytkownik
Roksana

Więc tak - majac 13 lat zaczelam sie odchudzac z powodu nadwagi. Potem stosowalam leki przeczyszczające. Zazywam je w sumie od 9 lat, postanowilam je jednak odstawic, poniewaz dawki byly coraz wieksze i tu pojawil sie problem - mam caly czas wzdety brzuch, opuchniety wrecz czuje przelewanie sie w brzuchu, bol jelit, watroby. Po kazdym posilku nawet niewielkim brzuch rosnie. Ponadto kolki w lewej stronie brzucha, biegunki na przemian z zaparciami. Bol czasem jest nie do wytrzymania, tak, ze nie moge oddychac. Nie jem obiadow, zup, mieso tylko sporadycznie. Na śniadanie płatki owsiane, potem jakis jogurt, bulke, a brzuch caly czas jest wzdety.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stappler

Przez tyle lat przyjmowania środków przeczyszczających rozchwiała sobie Pani całkowicie prace jelit. Zapewne z tego powodu występują obecne dolegliwości. Dolegliwości jednak także świadczą o jakimś procesie morfologicznym toczącym się głównie w zakresie jelita grubego o podłożu zapewne zapalnym. Na pewno w tej sprawie należy skontaktować się z lekarzem. Być może po jego decyzji właściwym sposobem diagnozowania schorzenia oprócz USG jamy brzusznej będzie kolonoskopia celem oceny śluzówki jelita grubego.
Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź