Zgrubienie na szyi u dziecka - cystis epidermalis

u?ytkownik
Wioletta

Kilka lat temu u mojej 7 letniej córki wykryto torbiel szyi, po dłuższej obserwacji guzka (ostatni wynik po usg przed usunięciem brzmiał: *Ponad mostkiem, w miejscu wyczuwalnego guzka, uwidacznia się ognisko hypoechogeniczne wielkości ok. 12x10mm, w obrębie nie uwiadacznia się unaczynienia-prawdopodobnie torbiel z gęstą zawartością*) lekarz onkolog dał nam skierowanie na oddział chirurgii dziecięcej celem usunięcia w/w zmiany.
Zgodnie z zaleceniami, chirurdzy usunęli, wynik badania histopadolicznego brzmi:
* Cystis epidermalis (diametri 1,5cm)*.
Nie byłoby w tym nic niepokojącego z mojej strony, ponieważ poinformowano nas, że ta torbiel nie była groźna, ale po prawie pól roku od zabiegu, po lewej stronie szyi zauważyłam znów jakieś zgrubienie. Prosze mi powiedzieć czy te zgrubienie może być wynikiem tego, że usuneliśmy tamtego torbiela? Boje się czy to nie jest jakiś przerzut.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stappler

Trudno cokolwiek napisać bez badania. Na pewno w sprawie zgrubienia należy udać się do lekarza. Może trzeba będzie wykonać USG szyi, aby ocenić ewidentnie czym jest to zgrubienie. Sama torbiel naskórkowa nie daje przerzutów dlatego na pewno nie jest to zgrubienie związane z poprzednio usuniętą torbielą.
Pozdrawiam.

Twoja odpowiedź