Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból przy rehabilitacji po artroskopii i synowektomii kolana


Gość Mery

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 2.01.2014 miałam wykonaną rekonstrukcję ACL- uszkosdzone było jedynie więzadło krzyżowe, reszta kolana w stanie prawie idealnym. Niestety podczas operacji doszło do zainfekowania stawu paciorkowcem. Po tym czasie zastosowano u mnie leczenie antybiotykiem i dwukrotne artroskopowe płukanie kolana. Ostatnie 6.02.2014 czyli ponad 45 dni temu, wykonano również synowektomię błony maziowej rzepki. I tu pojawia się moje pytanie: jestem w trakcie rehabilitacji, jednak jest ona utrudniona: z powodu bólu pod rzepką w trakcie ćwiczeń takich jak przysiady, przysiad na jednej nodze itp. Ból nie występuje przy jeździe na rowerze czy innych ćwiczeniach. Powinnam podejmować próby wykonywania w/w ćwiczeń mimo towarzyszącego bólu? Czy odczekać, gdyż błona maziowa rzepki jeszcze się nie zregenerowała?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś się już poprawiło? Ja miałam w grudniu i miałam jakieś wyjątkowe szczęście, bo kilka innych osób operowanych w tej samej sali miało problemy z gojeniem. Najlepiej jakby Ci ortopeda albo rehabilitant powiedział jak masz postępować. Gdzie się rehabilitujesz? NFZ czy prywatnie? Jak coś jest jeszcze nie tak, to mogę się swojego pana od rehabu w Fizjoklinice dopytać o szczegóły, bo jest bardzo wylewny i cierpliwy. Mi się zdarzył stan zapalny po 3 miesiącach i przez 2 tyg. Prawie chodzić nie mogłam i przez jakiś czas się obijałam po szpitalu po lekarzch i nikt mi nic konkretnego nie powiedział, więc wiem, że czasem potrzeba pomocnej porady z zewnątrz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość robertusssi

Dobre mam doświadczenia z gabinetem Rosadzińskiego (tutaj jest ich cała oferta -pomorskirehabilitant.pl). Ja się do nich zgłosiłem po wypadku na nartach, niestety potrzebna byłą artroskopia i potem powolne wracanie do zdrowia. Profesjonalne podejście od pierwszej wizyty po ostatnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi po operacji bardzo pomogły zabiegi rehabilitacyjne. Chcodziłam oczywiście prywatnie, ale nie kosztowało mnie to dużo. Za to postawiło mnie na nogi, miałam ćwiczenia odpowiednie, krioterapię, terapię tkanek i manualną, no to co w danej chwili było trzeba dla mojego kolana. Jakby ktoś szukał w Krakowie to polecić mogę tu rehabilitacje.org ja chodziłam na Słomczyńskiego i byłam bardzo zadowolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×