Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Chrupiący i blokujący się kciuk


Gość skrzypaczka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość skrzypaczka

Witam. Od razu mówię, ze gram na skrzypcach i kciuk ten często używam podczas gry. Mam prawie 19 lat. Ogólnie w całym ciele strzelają mi kości, albo chrupią. Problem z kciukiem polega na tym, że on się czasami blokuje i muszę nim strzelić, albo po sekundzie się zegnie bez słyszalnego dźwięku. Normalnie przy zginaniu mi w nim tak cichutko chrupie, czasami strzela bez zablokowania (ostatnio zaczął mi tak lekko strzelać również drugi kciuk), a czasami wgl normalnie się zgina i nic nie słychać. Na zdjęciu RTG wynikło, że palec jest zdrowy. Miałam fizjoterapię (laser, pole magnetyczne i jakieś prądy) w listopadzie oraz lek NAPROXEN 2x1 dziennie. Teraz jest troszeczkę lepiej już tak często nie strzela. Czy to może być problem *trzaskającego palca*? Lekarz mówił, że mogę zastosować zabieg, ale lepiej, żebym poczekała i zastosowała żel Lioton 1000 (już nim smaruję palec 3 razy dziennie), ponieważ może mi się tam *coś* rozpuścić i przestać strzelać. Czy uda mi się wyleczyć tego palca bez inwazji skalpela? Co to może być?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozesz miec zapalenie miesnia/sciegna kciuka. Przechodze przez to wlasnie. Nabawiłem sie przez długo godzinne granie na konsoli. Strzelający palec u mnie nie stwierdzono. Zalecenia to unieruchomienie i kompresy lodowate (takim okładem zelowym za 20zl) i rozmasowywanie tych miejsc. Na razie to początek terapii. Czy pomoże? Wierze, że tak. Ale nie dotykam juz konsoli nawet jak wylecze przez bardzo długo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×