Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Czerwona kreska między pośladkami


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ze swoim problemem borykam się już od dłuższego czasu...(kilka lat). Jest to problem, który powraca co pół roku, kilku miesiącach...a mianowicie objawia się bólem w okolicy szczeliny między pośladkowej, czerwoną kreską w tej szczelinie( kreska jest przez cały czas) oraz maleńkim otworem pośrodku tej kreski i małym guzkiem nad tym otworem.. Nic się z tego nie sączy tylko boli. Stan zapalny trwa kilka dni, po czym znowu jest spokój na kilka miesięcy . Byłam z wizytą u dermatologa, który stwierdził, ze jest to wyprzenia bakteryjne i zapisał mi maść Bactroban, natomiast chirurg stwierdził że powodem tej dolegliwości może być wrastający włos. Martwię się ponieważ problem stale powraca a ja jestem teraz w ciąży. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Zapewne jest to torbiel krzyżowa czyli torbiel włosowa. Zmiana torbielowata, która powstaje pod wpływem wrastającego włosa, często ulegająca stanom zapalnym. Taka torbiel wymaga leczenia zabiegowego. O wszystkim musi zadecydować chirurg po bezpośrednim badaniu. W chwili obecnej jeśli Pani jest w ciąży w żaden sposób tej przypadłości nie da się leczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może mi Pan poradzić jaką maść stosować by zmniejszyć ból i stan zapalny, do tej pory stosowałam maść Beneocin i po kilku dniach miałam spokój na kolejne 2/3 miesiące a czasami i dłużej. Ale teraz gdy jestem w ciąży czy mogę ją stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×