Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból głowy, nadgarstków, drżenie rąk i nadpobudliwość


Gość Iwona

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, prosiłam o interpretacje wyników i USG Tyreotropina (TSH) trzeciej generacji (L69) 1,347 &#181*IU/ml 0,550 &#8212* 4,780 Wolna tyroksyna (FT4) (O69) 1,53 ng/dl 0,89 &#8212* 1,76 P/c przeciw peroksydazie tarczycowej (ATPO) (O09) * 28,0 U/ml * 60,0 Prolaktyna (PRL) (N59) 22,12 ng/ml kobiety: 2,8 - 29,3 w ciąży: 9,7 - 208,5 po menopauzie: 1,8 - 20,3 Dodatkowo USG: Echostruktura płatów bocznych i cieśni tarczycy jest niejednorodna z licznymy hipoechogenicznmymi obszarami śr. do 2 mm., echogenność obniżona - cechy PZT. Wymiary płata prawego 18x16x58 mm, płata lewego 15x16x56 mm, Grubość cieśni 6 mm. Węzły chłonne nie powiększone. Płaty boczne dolnymi biegunami nie schodzą zamostkowo, nie uciskają i nie przemieszczają się. MAM 36, 9 &#8211* 37, 3 od 3 miesiecy , bole głowy, bole stawów nadgarstka, drżenie rąk I co najgorsze nadpobudliwość I stany napięcia napady złości bez powodu. Bóle kręgosłupa szyjnego. Dokucza mi bezsenność a czasem wzmożona senność. Problemy z pamięcią I koncetracją I apatia, nic mi się nie chce&#8230* Dziękuje bo lekarza mam za jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Wyniki badań laboratoryjnych są w granicach normy, a USG tarczycy tylko wskazuje na niewielki przewlekły stan zapalny gruczołu. Z uwagi na Pani dolegliwości zalecałbym konsultację z neurologiem i zapewne psychiatrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Wyniki badań laboratoryjnych są w granicach normy, a USG tarczycy tylko wskazuje na niewielki przewlekły stan zapalny gruczołu. Nic niepokojącego i mogącego mieć wpływ na Pani obecne dolegliwości. Zalecałbym w takim przypadku konsultację z neurologiem i zapewne psychiatrą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×