Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Rokowania przy ostrym zapaleniu trzustki


Gość Lena

Rekomendowane odpowiedzi

Mój tata jest w szpitalu-diagnoza ostre zapalenie trzustki.lekarze mało mówią jeśli chodzi o rokowania i szanse na wyleczenie, twierdza,ze trzeba czekać . Tata jest przytomny, ma gorączkę,wzdęty brzuch,może tylko pic, nie wolno mu nic jeść,podają mu kroplówki i antybiotyk.Jak długo trwa takie leczenie,jakie są rokowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko moj tata juz choruje 5 dzień.w poniedzialek wieczorem pojechal do szpitala i wtedy wdrozono antybiotyki i kroplowki, a CRPnadl jest bardzo wysokie. po pierwszym zbadaniu krwi wynosilo 400. czytalam gdzies,ze wysokie crp powyzej 150 w pierwszych dniach choroby swiadczy o ciezkiej postaci tego zapalenia i zle rokuje.bardzo mnie to martwi:-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje crp było pow. 800. Spokojnie to potrwa. Ja miałam guza za trzusce stąd zapalenie. Jestem po zapaleniu, operacji Traverso i jakoś daje rade :-) . Tata też wydobrzeje tylko trzeba duuużo czasu. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem,ze trzeba sporo czasu,ale jak sie czloweik naczyta roznych historii rowniez tych nie koniecznie zakonczonych wyzdrowieniem to zaczyna sie martwic. a jak dlugo mialas tak wysokie crp?tata ma 65 lat wiec wiadomo ze organizm nie jest tak silny .lekarze na razie mowia ze jak ustapi zapalenie to beda oceniac stan trzustki i czy beda konieczne jakies operacje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że w trakcie pobytu w szpitalu moje wyniki pogorszyły się. Nic nie jadłam chyba 7 dni. Potem kleik. Robili badania krwi co drugi dzień, potem USG i tomografie. Wyszlam po 18 dniach nadal chora z zaleceniem powrotu na chirurgie za 2 tygodnie na zabieg ERCP. Nawet gdyby trzeba robić operację to tylko znaleźć dobry szpital. 65 lat to jeszcze nie tragedia. Leczenie długotrwałe, dieta do końca życia ale da się z tym i bez tego żyć. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest trochę lepiej, wprowadzają już normalne żywienie po tygodniu karmienia mleczkiem w kroplówce. Tylko martwi mnie ze nie są to kleiki jak większość chorych pisze tylko normalne jedzenie np na śniadanie kanapki z wędliną lub dżemem. oczywiście małe ilości. prześwietlenie płuc chyba nic nie wykazało ,bo nic nie mówił lekarz na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lenko ja dostałam tylko jeden kleik a potem obiad itd. Jeśli lekarze tak zdecydowali a tata nie ma mdłości po jedzeniu to dobrze rokuje. Ważna jest dieta i sposób jedzenia, czyli powoli, spokojnie, dokładnie gryźć! . Mało a często. Jeśli tata jest nadal w szpitalu to przejedzenie mu nie grozi :-) . Ja prosiłam o podawanie zupy a drugie danie np za godzinę. Da się to załatwić. Wszystko będzie dobrze. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek po południu tata wyszedł do domu.czuje się nie najgorzej, ale nadal jest słaby i mówi,ze brzuch ma obolały. Gorączki już raczej nie ma ,ewentualnie lekki stan podgorączkowy np 37.Nie leży ,był nawet w piątek i w sobotę na krótkim spacerku. Je normalnie ale oczywiście nic tłustego, smażonego, mięso chude gotowane, pszenne pieczywo, słaba herbata, zero kawy, zero słodyczy. Jutro mama odbierze wypis ze szpitala, to będziemy wiedzieć kiedy kontrola itp Przed wypisanie tacie robili ponowne usg i wyszło ze ma malutkie kamyczki w pęcherzyku żółciowym,ale mówią ze na razie są bardzo małe i chyba nie będą nic z nimi robi na razie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli wszysttko skończyło się dobrze. Bardzo się cieszę. Lenko ucałuj tate i uważaj na niego. Jeśli będzie trzymał dietę to niedługo zapomnicie o niemiłym epizodzie. Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak lekarz co do tych kamieni mówił co innego a w wypisie jest co innego-chcą jeszcze w tym roku je usunąć. tata ma zgłosić sie na oddział 27 grudnia i pewnie w poniedziałek 30 byłyby zabieg . tata wolałby aby zabieg był dopiero po nowym roku,ale zobaczymy co się da zrobić. Dorotko dziękuje Ci za wsparcie,za wszystkie informacje. Pozdrawiam Cie serdecznie i życzę radosnych Świąt:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , 15 lat temu miałem ostre zapalenie trzustki (straszny bół)przeszedłem operację i byłem na diecie po 3 latach znów napadły mnie ostre bóle stwirdzoną kamienicę woreczka żółciowego wtedy podanny zostałem operacji jego usniecia . Po operacji i rehabilitacji wszystko wrociło do normy jak do tej pory wszystkie wyniki są OK . Wiadomo pewnych rzeczy nalezy unikać już w diecie ale po za tym czuje sie świetnie i z Twoim tataa bedzie podobnnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×