Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból pośladka i całej nogi


Gość Maria

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie odnosnie bolu w prawym posladku,ktory cignie sie w cala noge.Czy mozna wreszcie to zdiagnozowac.To juz jest nie do zniesienia.Mija i powraca ,raz na kilka dni,raz na kilka tygodni.Jedynie coxtral usmierza,ale tylko usmierza i na nowo.Nie mozn a siedziec ani lezec,a noce nie przespane.Moze ktos ma podobna dolegliwosc i zna sposob na ulzenie w cierpieniu,bardzo prosze o rade 17,02,2009

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zrob sobie tomografie komputerowa i rezonans magnetyczny plus rtg zbadaj tez stan swoich jader zyl powrozka nasiennego i stan za ukladu moczowo plciowego a napewno wszystko sie wyjasni. Mialem tez takie bole wszystko mi sie do kupy zlozylo i po koleji musialem usuwac dolegliwosci a trwalo to pare miesiecy. Mysl pozytywnie poradzisz sobie z tym napewno.Leki przeciw zapalne bierz z trzech grup ibuprofen paracetamol ketonal jesli bedzie trzeba oczywiscie.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 19 lat, ponad 2 miesiące temu uderzyłam się w lewy półdupek, od tamtego czasu, na początku raz na jakiś czas ale teraz to już na maksa boli mnie cała lewa strona. Od półdupka aż do stopy. Nie mogę siedzieć na twardym, spanie na lewym boku też nie wchodzi w grę *( zaczynam kuleć. Brałam ketonal ale on tylko chwilowo pomagał, potem ból powracał ze zdwojoną siłą. Co to może być? Pomóżcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość *Mraneczka*

Większość opisanych tutaj dolegliwości to tzw. RWA KULSZOWA. Wystarczy tomograf komputerowy odcinka lędźwiowego. Jakiekolwiek leki pomogą tylko na krótko ponieważ jest to leczenie objawowe. Ulgę przynoszą masaże ale to również tylko walka z bólem. Jednak dobre na początek. Najważniejsza to REHABILITACJA. Jakiekolwiek bóle kręgosłupa zazwyczaj biorą się z dyskopatii czyli krążek międzykręgowy a w zasadzie to jądro krążka wylewa się tworząc przepuklinę i uciska na nerwy. Rehabilitacja pomaga i leczy. Wszystkie inne zabiegi typu: masaż, akupunktura, leki itp. jest to leczenie objawowe. To, że chwilowo nie odczuwamy bólu to nie znaczy, że choroba minęła. Następnym razem może wrócić ze zdwojoną siłą. Trzeba udać się do lekarza specjalisty rehabilitacji medycznej, lub lekarza fizjoterapeuty. Podkreślam tutaj słowo LEKARZ. Leczenie u niewyspecjalizowanych osób może zakończyć się tragicznie. Zapewniam, że im szybciej reagujemy i poddamy się leczeniu tym szybszy powrót do zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam 21 lat i od dwóch tygodni odczuwam ból w prawym półdupku i promieniujący do kolana . Zaczyna być to denerwujące już, znając moje podejście do lekarzy to zanim się do jakiegoś wybiorę to się zejdzie :D W sumie ból odczuwam od dwóch tygodni i to praktycznie tylko jak chodzę ( jak siedzę też minimalnie ) a jak leże to zależy w jakiej pozycji ... Jak myślicie jest szansa że to przejdzie czy to też jakaś rwa kulszowa czy coś w podobie może być ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję wszystkim-szczególnie młodym ludziom.Ja jestem 60-latką,już od ok.3 lat odczuwam takie dolegliwości,a zaczęło się od bólu prawej nogi nad kolanem.Czasami przy chodzeniu miałam wrażenie,że kość mi się wygina.potem było już coraz gorzej,a teraz boli nawet w nocy.Nieraz,gdy piękna pogoda ból opuszcza mnie na parę dni.Środków p.bólowych żadnych nie biorę,bo jeszcze serce mi wysiądzie.Mój ojciec miał rwę kulszową,ciągle się leczył inie pomagało.Ja się nie leczę i wychodzi na to samo A,jeszcze dodam,że operacji nikt nie zrobi ,bo brak wskazań i jak boli tak boleć będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można się jeszcze wspierać kremem znieczulającym swiss medical z lidokainą, który można bardzo tanio kupić na rekomendowanej stornie naporost.pl ja tam kupiłam i jestem bardzo zadowolona. Głównie z tego, że po posmarowaniu nic mnie nie boli noga przez kilka godzin i krem działa bardzo szybko i szybko się wchłania. A w aptece nawet nie ma co szukać tego kremu, bo ja nigdzie nie znalazłam, wszyscy kupują na tej stronie, bo jest najlepsza i ja też polecam * )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam męczę się z rwa od listopada 2016 przerobiłem 36zastrzykow z grupy witamin typu b .u nic obecnie chodzę na elektroakupunkrure i masaże di tego zastrzyki między stawowe dexaven zaczynam każdy dzień od połówki dexaku ból jak był tak jest przechodzi tylko na czas działania leków organizm mam tak zmęczony że szkoda gadać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 2 Tygodni mam takie obajwy: Ból całej prawej nogi od miednicy po kostke, ale tylko przy chodzeniu- najgorzej przy schodzeniu ze schodów. Strasznie kuleję bo momentami ból jest okropny. Czy ma ktoś zblizone objawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. 2 tygodnie temu zaczęło się od bólu pleców poprzez noszenie ciężkich rzeczy. Teraz ból zaczyna się od prawego pośladka i idzie aż do stopy. Ból nie równy i rwący. Czasem aż stopa drętwieje. Najgorzej podczas jazdy samochodem. Czy jest możliwe że to może być rwa kulszowa? Jak to zdiagnozować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Kilka lat temu miałam podobne objawy. Silny ból nogi zaczynający się w biodrach, często kończący się w kolanie, potem w kostce. Nieprzyjemny, przeszywajacy ból towarzyszący przy chodzeniu, potem również w każdej innej pozycji. Maraton po lekarzach i tonie badań skończył się stwierdzeniem lekarza że to chyba to coś mnie boli co na rentgenie było ledwie zauważalne-jakby maleńka nierówność na kości biodrowej. Werdykt: konieczna operacja. Ale pokroić się nie dałam. Udałam się do dobrego fizjiterapeuty, których po obejrzeniu peześwietlenia wiedział co mi dolega. Ból był spowodowany trwałym obkurczeniem mięśni okołomiednicowych w efekcie jedna noga byla krótsza od drugiej o ok. 0.5 cm a efektem obciążenia nogi był ból. Po 5 min na kozetce wyszłam z gabinetu bez bólu i bez koniecznej wg niektórych operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozciagac i wzmacniac miesnie przy kregoslupie, posladki i uda. To podstawa. Inaczej nie przestanie bolec. Mam dyskopatie, po rozciaganiu jest ulga. Ale tylko na chwile, zaczelam od paru dni regularnie sie rozciagac i cwiczyc miesnie ,  a rezultarty zobaczymy za jakis czas 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×