Operacja zmniejszania żołądka

u?ytkownik
Malwinaaa

Witam próbuje się odchudzać od paru lat spadnie mi kilka kilogramów po czym powracają ze zdwojoną siłą. Mam 26lat mój wzrost to 160cm a waga 95kg. Gdzie do lekarza powinnam się udać aby dowiedzieć się wszystkiego na temat operacji zmniejszania żołądka refundowanego z NFZ. Sama już sobie z tą waga nie radzę.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
Karolina

Kochana , jest jeden bardzo dobry sposób, a mianowicie: 5 małych porcji jedzenia dziennie, dużo ruchu, zero słodyczy i alkoholu, nawet piwo jest niewskazane i ćwiczenia. Po co chcesz sobie zrobić nieodwracalną krzywdę?
Twoja waga jeszcze nie jest tragedią , popracuj nad sobą i nie pchaj się w ręce chirurga bez potrzeby.
To nie ma sensu i pamiętaj , że każda interwencja chirurgiczna niesie ze sobą ryzyko skutków ub. ty jesteś jeszcze młoda , pomyśl o przyszłym życiu, ew, dzieciach, rodzinie i swoim zdrowiu.Pozdrawiam

u?ytkownik
Mariusz

Szczupłym tak się dobrze mowi o odchudzaniu.
Ja ważę 136 kg przy wzroście 174, mam wiele chorób towarzyszących, które raczej uniemożliwiają mi wykonywanie jakichś sportów.
Ja po wielu różnych próbach odchudzania wiem że nie mogę jeść 5 posiłków dziennie. Nie mogę nawet zacząć dnia od śniadania, bo po pierwszym posiłku włącza mi się ssanie, którego nie potrafię w żaden sposób opanować, 5 posiłkow zamienia się w 15, bo muszę coś przekąsić co chwilę. Moja metoda na gloda to nie zaczynac jesc, Mówią żeby s&#236*e nie głodzic, ale ja sie nie glodze bo dopoki czegos nie zjem, nie czuje glodu, zanim zjem sniadanio obiado kolacje po 17 tej wypijam kilka slabych kaw ze smietanka slodzona slodzikiem i mysle ze to one mnie utrzymuja, ale jak zjem wlacza sie ssanie i to jest najgorsze, do pracy nie biore jedzenia, bo nawet jak sobie zaplanuje cos do jedzenia na caly dzien i tak zazwyczaj zjadam to w dwie godziny

Twoja odpowiedź