Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Cysta w wardze sromowej większej


Gość Semifreddo

Rekomendowane odpowiedzi

Jakiś czas temu wyczułam, że jedna z warg sromowych zewnętrznych jest zdecydowanie większa i że można wyczuć w niej miękkiego, przemieszczajacego się * guzka*. Przez długi czas był niewielki ale z dnia na dzień urósł tak, że warga ta jest widocznie większa i jakby spuchnięta.Nie boli, nawet przy dotyku. Skóra nie jest zaczerwieniona, guza można jedynie wyczuć palcami. Udałam się do ginekologa, który stwierdził, że nie jest to gruczoł Bartholina bo guz znajduję się w wardze sromowej większej na godzinie 3 ale, że jest to jakiś inny zatkany gruczoł. Mam obserwować, dostałam tabletki z bromelina, która * może pomóc* . Czy możliwe jest, że z czasem sama pęknie ? Czy można taka cyste odsaczyć zamiast jej całkowitego wycinania ( wiem, że lubia powracać) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Czasami taka cysta, gdy nadmiernie napełnia się własną wydzieliną może samoistnie pęknąć i tak właśnie może się zdarzyć. Czasami wydzielina ulega wchłonięciu także samoistnie i cysta znika. Proszę wykonywać zalecenia ginekologiczne. Takie cystowate zmiany można leczyć przez nacięcie i opróżnienie (chociaż jest wtedy duże prawdopodobieństwo wznowy) lub najlepiej wycinając w całości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×