Dehydratacja krążków międzykręgowych i przepuklina krążka międzykręgowego

u?ytkownik
florus1990

Witam
Nazywam się Paweł i mam 23 lata. Moje problemy z kręgosłupem zaczęły dawno, już nawet nie jestem w stanie określić dokładniejszej daty. W tym roku nasiliły się do tego stopnia że postanowiłem umówić się na wizytę do neurologa który zlecił mi badanie rezonansem. Problem dotyczy odcinka lędźwiowo-krzyżowego. Jednakże w czasie w czasie wizyty zapomniałem powiedzieć również o dolegliwościach związanych z odcinkiem szyjnym. może ma to związek z dolnym ale tego może dowiem się dopiero za miesiąc bo wtedy mam kolejną wizytą u neurologa.

Opiszę objawy jakie towarzyszą mi na co dzień z odcinkiem szyjnym:
-Drętwienie karku po dłuższym siedzeniu. Szczególnie zauważalne podczas prowadzenia samochodu, mając takie drętwienie mimowolnie pochylam szyję z głową do przodu robiąc tzw*łabędzia* przez co odczuwam silne bóle kręgu na moje oko jest to 3 krąg jednak mogę się mylić.
-Strzelanie/Strzykanie karku co 10 min mogę szybkim ruchem strzelić głośno karkiem.
-Chrupanie karku najbardziej uciążliwe. Pozostałych 2 mogę jakoś unikać ale tego niestety nie. Polega to na tym że gdy zasypiam robiąc delikatne ruchy głową w prawo/lewo odczuwam delikatne chrupanie jakby mini strzelanie nawet głęboko oddychając gdy wprawiam w ruch moje ciało przesuwam delikatnie kręgosłupem to czuje chrupnięcia.Powoduje to trudności z zasypianiem.

Objawy te nasiliły się w okresie ostatniego pół roku. Wcześniej występowały jednak nie z taką siłą np chrupanie odczuwałem raz/dwa razy w miesiącu teraz codziennie. Nasiliły się one wraz z nasileniem bóli w odcinku lędzwiowo krzyżowym.

Opis badania MR odcinka lędz-krz:
-Dehydratacja krążków międzykręgowych odc. L4/L5, L5/S1
-Tylno prawoboczna przepuklina krążka międzykręgowego L5/S1 z niewielkim modelowaniem worka oponowego

Żałuję że nie wspomniałem przy pierwszej wizycie o odcinku szyjnym wtedy pewnie miałbym rezonans również tej części.

Stąd moje pytania:
- Czy oba bóle kręgosłupa (część ledz-krzyż z odc. szyjnym ) mają ze sobą wspólną przyczynę ?
-Jaka może być przyczyna bólu odcinka szyjnego i tego chrupania?

Dziękuje za pomoc Pozdrawiam Paweł

Odpowiedzi znajdują się poniżej

Twoja odpowiedź