Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropien okołoodbytowy


Gość OCB

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam taki problem. Bylem u chirurga, poniewaz w okolicach odbytu, zaczalem czuc bol i dziwna narosl, chirurg powiedzial ze to jest torbiel wlosowata, pol roku czekalem na zabieg, w koncu polozylem sie w szpitalu, i inny chirurg stwierdzil ze to jest ropien okoloodbytowy, nie mialem robionych zadnych przeswietlen ani nic, tylko badania z krwi, ktore wyszly ok. Nastepnego dnia odbyl sie zabieg(znieczulenie w kregoslup), pobrane zostaly wycinki do badan(wszystkie badania wyszly ok, zadnych bakterii, raka tez nie) kolejnego dnia wyciagneli z tamtad saczek i wypisali do domu, kazali codzinnie zmieniac opatrunek w poradnii chirurgicznej i robic nasiadoweczki(manganian potasu) rana byla otwarta 1,5cm na 1cm goila sie okolo 6tyg, systematyczne wizyty u chirurga byly. Rana zabliznila sie, lekarz zakonczyl leczenie, po miesiacu czasu zaczalem odczuwac bol w okolicach odbytu, najpierw delikatny a na drugi dzien juz ledwo chodzilem, zapisalem sie do chirurga, ale jeszcze przed wizyta pekla m i rana tam gdzie sie zabliznila iw yciekla krew z ropa:( chirurg powiedzial ze to taka choroba i ze moze tak byc, teraz znowu mam robic nasiadoweczki i chodzic na zmiane opatrunku. Prosze o pomoc czy to tak ma byc, czy jakis blad lekarza(nie wyczyscil dokladnie) zaczynam juz sie martwic, a w mojej okolicy przyjmuje jeden chirurg ktory na kazde pytanie odpowiada ze tak ma byc. Mam szukac pomocy gdzies dalej czy czekac i obserwowac co bedzie dalej???stolec jest normalny . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej! Z twojegu opisu moze wynikac ze ropien sie odnowil i to ze pekl samoistnie nie jest niczym zlym wiem z wlasnego doswiadczenie mi bardzo ulzylo gdy pekl. Proponuje znalezc innego lekarza bo ten o ktorym piszesz to jakis konowal.Ja cierpie juz ponad 12 lat i dopiero teraz lekarze zdecydowli sie na usuniecie przetoki ktora powstala po licznych ropniach.Mysle ze u ciebie moze byc ten sam problem wiec dzialaj czym szybciej tym lepiej bo bol jest okropny i uciazliwy. Nie chce cie straszyc ale poczytaj inne fora na temat ropni i przetok ale najwazniejsze to znajdz normalnego lekarza.Pozdrawiam i zycze zdrowia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Ja przesledzilam babskie forum KAFETERIA .PL ale niema znaczenia czy to damskie czy meskie bol jest pewnie ten sam.Wpisy tam sa troche stare ale mi bardzo pomogly. Moj ropien przez pierwsze 3 lata odnowil sie cztery razy potem pare lat spokoju a pozniej juz nawet nie pamietam ile razy sie odnowil ale pekal samoistnie i dostawalam tylko antybiotyki a obecnie jestem w trakcie usuwania przetoki i za 8 tygodni kolejny zabieg MASAKRA. U mnie stwierdzono chorobe CROHNA wiec grozi mi niestety nawrot i ropni i przetok ale nie martw sie na zapas kazdy przypadek jest inny.Najwazniejsze jest zebys dowiedzial sie jakie sa przyczyny powstawania ropni zeby mozna bylo dzialac dalej. Pozdrawiam. P.S. jak masz jeszcze jakies pytania to pisz jak bede mogla to pomoge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sytuacji gdy jeden lekarz nie może udzielić jednoznacznej odpowiedzi a problem się przedłuża, należy jak najszybciej udać się do dużego szpitala (dużego centrum). Tam z różnymi przypadkami mają często do czynienia i wiedzą co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×