Bulging krążków międzykręgowych a operacja kręgosłupa

u?ytkownik
Wack

Od pewnego czasu bardzo mnie bolą plecy i nogi nie mogę chodzić długo.Byłem u ortopedy dostałem skierowanie na TK kręgosłupa lędźwiowo- krzyżowy.Czy grozi mi operacja?Oto mój wynik badania* Ograniczenie fizjologicznej lordozy w badanym odcinku.Niewielkie obniżenie wyskości w częściach środkowych trzonów kręgowych od L1 do L4.Grubobobleczkowa przebudowa struktur kostnej wszystkich trzonów kręgowych objętych badaniem.Wymiar strzałkowy ograniczeń kostnych kanału kręgowego - 14 mm.Zmiany zwyrodnieniowo-wytwórcze w małych stawach międzykręgowych.Na poziomie L1/L2 i L2/L3 widoczny jest dyskretny bulging krążków międzykręgowych dokanałowo,z modelowaniem worka oponowego,bez ucisku na korzenie nerwowe.Na poziomie L3/L4 i L4/L5 widoczny jest bulging krążków międzykręgowych dokanałowo na głębokości 2mm,z modelowaniem worka oponowego ,bez ucisku na korzenie nerwowe.Na poziomie L5/S1 wiodoczny jest bulging krążka międzykręgowego dokanałowo i do otworów międzykręgowych, na głębokości ok 3mm,z tylno-prawoboczną portuzją jądra miażdżystego dokanałowo i do prawego zachyłka korzeniowego na głębokości 6mm,z uciskiem na worek oponowy ,ze zwężeniem obu otworów międzykręgowych ,z przyleganiem niepogrubiałego przedniego korzenia nerowego do potuzji-bez cech kolizji z korzeniami nerwowymi po stronie lewej.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Jeśli dolegliwości nie ustępują po leczeniu zachowawczym to należy rozważyć wykonanie zabiegu operacyjnego. O kwalifikacji do operacji powinien zadecydować specjalista neurochirurg na podstawie wyników badań oraz stanu ogólnego pacjenta. Proszę udać się na wizytę do poradni neurochirurgicznej.

u?ytkownik
Agnieszka

Na poziomie L2 L3L4 bulging 0,26 cm szerokość kanału 1.58cm na poziomie L4 L5 wypuklina tylno posrodkowa szerokołukowa lateraizujaca w prawo wielkości 0,58cm z modelowaniem worka oponowego i zwezeniem otworów m/kręgowych w przyleganiu do korzeni szerokość kanału 1. 54 cm na poziomie L5 S1bulging 0,20 cm szerokość kanału 1. 54cm

Twoja odpowiedź