Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zgrubienie i pęcherze w okolicy odbytu


Gość kudlateq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Jakiś czas temu czułem dość silne swędzenie odbytu. Myślałem, że jest to jakaś owsica... jednakże podczas wypróżniania czułem lekkie *pieczenie*. Rzeczywiście, wyczułem dziwne zgrubienia, które widać na zdjęciu. Wyglądają jak pęcherzyki... Co to może być? Bardzo proszę o odpowiedź. http://images40.fotosik.pl/1889/87a073cb54dbbc75.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam to samo... Byłem już chyba u 20-30 proktologów i od każdego usłyszałem że wszystko jest ok i nie mam się przejmować. Każdy tez powiedział ze to na 100 % nie są hemoroidy co wskazywały anoskopie . Są to ZEWNĘTRZNE żylaki odbytu ,na które nie ma rady niestety narazie... Chyba że wyciąć ale jest prawdopodobieństwo nietrzymania stolca i większość lekarzy odradza... A do tego co jakiś czas pojawia mi się zakrzep okołoodbytniczy z tych żył... Pozatym pobolewania , świąd , uczucie jakby coś wystawało z odbytu... Jakby ktoś wiedział jak to cholerstwo wyleczyć proszę piszcie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też miałem podobny problem, od 2 lat miałem zylak odbytu. 3 dni temu mi się pogorszyło zylak calkowicie wyskoczył i był w takim stanie zapalnym, że nie dało się siedzieć chodzić ani leżeć. Nawet Lekkie kichnięcie, kaszel to taki straszny ból przy tym. Kupiłem w aptece 20 zł maść Procto-Hemolan ból minął po 1 dniu praktycznie, bo po wyproznianiu zylak się powiększa. Ale po 3 dniach już się zmniejszył o połowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Zdzisław

No witam was wszystkich Ja miałem podobną sytuację Zaczęło mnie to spędzi Zaczęło mnie to swędzieć nie robić się białe na nagle coś wyskoczyło i uniosły Proszę o pomoc Pozdrawiam Zdzisław

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×