Ból w pachwinie a przepuklina pachwinowa

u?ytkownik
Seba

Witam :)
od ponad roku zmagam sie z bólami w pachwinie, zaczeło sie to od dziwgniecia paru ciezkich pudelek i wnoszenia na 3 pietro telewizora, po tym wysiłku poczułem ukłucie w pachwinie a nastepnie piecznie , dyskomfort i tak przez 2 tyogdnie, ból miną o wszstkim zapomnialem... pół roku później wpadłem na genialy pomysl wraz z kolegami aby przesunac samochód znajomego oczywiscie po *udanej* zabawie znowu poczulem ból w pachwinie trwał on ok 3 tygodni po czym udalem sie do lekarza chirurga aby zdjagnozowac czy to na pewno jest przepuklina , po przepadaniu palacmi przez lekarza powiedziale że narazie nic nie ma , zebym sie oszczedzał a ból minie... mija rok po dzwigniecu paru ciezszych rzczy ból powraca.. na dzien dzisiejszy odczuwam pieczenie dyskomfort , mrowienie moszny, ale nie mam zadnego zgrubienia dotykam pachwine i okolice kiladziesiat razy dzienie i nie czuje zadnego zgrubienia podczas kaszlu smiania sie nic sie nie dzieje , jedynie delikatny ból...
Prosze powiedzcie mi co mam zrobic... najchetniej udalbym sie na operacjie i mial to za soba .no ale zgrubienia nie ma nic nei wyskakuje i lekarz powie zebym sie oszczedzal a to raczej jest ciezkie poniewaz kazdego dnia zawsze jest cos do przeniesioenia w pracy itp.. czy mam poprostu czekac az przepuklina wyskoczy i zyc z tym dyskomfortem?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
mario47

Kilka dni temu w czasie snu obudził mnie piekący ból w pachwinie lewej nogi a obecnie jest to tępy bół czy to może być objaw przepukliny?

u?ytkownik
lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Ból w pachwinie może być spowodowany wieloma czynnikami. Niektóre z nich to kamica układu moczowego, patologie w obrębie moszny, czy przepuklina. Warto udać się do specjalisty urologa, który przeprowadzi szczegółową diagnostykę.

Twoja odpowiedź