Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból kręgosłupa lędźwiowego oraz badania MR010 RM kręgosłupa lędźwiowego


Gość kris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Piszę ten list, ponieważ chciałbym abyś się dowiedział skąd wzięły się moje problem z kręgosłupem który trwa11 miesicy ,a mam lat 35. Od kiedy zacząłem pracę na magazynie zaczełem odczuwać bole pleców. Obowiązki które tam wykonywałem często powinno wykonywać więcej niż jedna osoba. Jednakże często a sam musiałem podołać tej pracy sam. Bardzo często paczki które tam podnosiłem, przerzucałem niejednokrotnie przekraczały dopuszczalne normy ciężaru . Takie ciężkie paczki powinny podnosić dwie osoby a nie jedna. Ponieważ na tym stanowisku liczy się czas pracy, nie zawsze byłem w stanie podnosić paczki w prawidłowy sposób, ponieważ była ich zbyt duża ilość do załadowania. Wielokrotnie zgłaszałem pszełozonemu prośbę o kogoś do pomocy, ale jej nie otrzymywałem. Przełozony zawsze tłumaczył się brakiem ludzi. Także większość obowiązków na tym stanowisku wykonywałem sam. Szkolenie na tym stanowisku odbyło się ale mnie w nim nie uwzględniono. Wcześniej nie zgłaszałem mojego problemu, ponieważ ból pleców był do zniesienia i w znacznym stopniu nie utrudniał mi wykonywania pracy . Jednak od kilku miesięcy ból się nasilił i zaczął utrudniać mi wykonywanie pewnych czynności zarówno w pracy jak i w życiu codziennym. W związku z tym udałem się do lekarza, który na pierwszej wizycie polecił mi pewien zestaw ćwiczeń oraz zmianę stanowiska w pracy na takie które nie będzie wymagało bezpośrednio dźwigania ciężkich rzeczy. Po dwóch mięsiącach ćwiczenia nie dały efektów i otrzymałem skierowanie do fizjoterapeuty. Byłem pod opieką fizjoterapeuty, który zalecił mi ćwiczenia pod jego kontrolą. Stwierdził on, że moje bóle spowodowane są dźwiganiem ciężkich paczek i często jest to wykonywane w nieprawidłowej pozycji. Jak już wcześniej wspomniałem jest to niemożliwe do zrobienia w prawidłowy sposób, ponieważ paczek jest za dużo a za mało czasu. Obecnie od trzech miesiecy zakonczyłem wizyty u fizoteraputy .Mam badania radiologicznego ze lordoza ledzwiowa spłycona.Obnizenie pszestrzeni miedzy kregamiL5/S1.Poza tym obraz rtg bez istotnych zmian i równiesz mam badania RW kregosłupa ledzwiowego.Bóle mam okolicy ledzwiowego jak sie schylam lub podnosze i jak chodze. Stosuje leki dicloDuo,doreta bo te zalecił mi lekaz neurolog a w pracy nieraz biore ibuprom . MR010 RM kręgosłupa lędźwiowego Badanie MR kreoosłupa lędźwiowego uwidoczniło spłycenie pozycji fizjologicznej lordozy (w lezącej). Ostatni wolny krażek miedzkregowy hipoplastyczny-odpowiada prawdopodobnie poziomie S1-S2(lumbalizacja).Jednoznaczne okreslenie liczby wolnych kregów w odcinku lędzwlowym wymaga porównania z badaniem RTG. W badaniu widoczne.zmiany.degęneracyjne krążka międzykręgowego L5-S1 wyrazone jego dehydratacją i obniżenieni. Na wymieniónyin poziomie widoczna iest szerokopodstawna wypuklina krązka lateralizowana w lewo. Widoczny ucisk worka oponowego oraz ucisk i niewielkie przemieszczenie lewego korzenia S1 w kanale kręgowym. Nleznacznie zwężone światło lewego otworu międzykręgowego w jego części dolnej. Pozostałe krązkiw odcinku lędźwiowym uwodnione prawidłowo, bez wypuklin, Widoczne w badaniu krążki międzykręgowe w końcowym odcinku kręgosłupa piersiowego z guzkami Schmorla - takze bez znamiennych wypukin. Nie stwierdzam stenozy kanału kręgowego. Stożek końcowy rdzenia i włókna ogona końskiego bez zmian ogniskowych. Prosze o jakas odpowiedz, bo martwi mnie te bóle pleców

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×