Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Powrót do pracy po operacji przepukliny pachwinowej skośnej (wszczepienie siatki)


Gość Magda

Rekomendowane odpowiedzi

Marcin ja miałem przepuchlinę pachwinową z przejściem do moszny po operacji bolało strasznie ale 3 dni po operacji jest coraz lepiej .Ci którzy czekaja z operacja przepuchliny niech nie czekaja tylko jak najszybciej z tym idą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin ja miałem przepuklinę pachwinową z przejściem do moszny po operacji bolało strasznie ale 3 dni po operacji jest coraz lepiej .Ci którzy czekaja z operacja przepukliny niech nie czekaja tylko jak najszybciej z tym idą .Czym jest ona większa tym bardziej boli po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Beznadzieja ! Ktoś się pyta po ilu dniach od zabiegu można pracować, a wy co? chwalicie się co komu wycięli lub wstawili. Czy naprawdę nie zrozumieliście tego prostego tekstu. Przecież czytanie ze zrozumieniem jest na poziomie szkoły podstawowej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jutro mija 30 dzień od operacji przepukliny pachwinowej. W szpitalu leżałem 7 dni, ketonal od bólu - do domu, nikt na siłę mnie nie wyganiał - lekarz na trzeci dzień pytał się czy już chcę wyjść czy zostać.Nabawiłem się tego w pracy więc pomyślałem po co mam lecieć do domu i łykać prochy. Na zwolnieniu (jako wypadek w pracy mam płacone 100%) jak rozmawiałem z lekarzem będę tak długo jak będę w stanie już pracować i miną mi wszelkie dolegliwości czyli ok 3 m - cy. Są jeszcze normalni lekarze na tym świecie.(i nawiasem leżałem w normalnym szpitalu na NFZ a nie jakiejś klinice za kasę). Do emeryturki jeszcze cho cho więc nie ma co się spieszyć, jeszcze zdążę się napracować , a zdrowie jest bezcenne i nikt nie będzie się tobą przejmował jak po tygodniu wrócisz do pracy i za dwa dni znowu flaki wyjdą Ci na wierzch. Uczę w szkole wychowania fizycznego i nie wyobrażam sobie np.skoku przez skrzynię itd. itd. Łóżka tez nie postawię rzucę piłkę i róbta co chce ta. Blizna goi się ładnie, ale za długo nie posiedzę na krześle czy w samochodzie bo ciągnie, na brzuchu i prawym boku, bo tu była przepuklina leżenie odpada bo boli. Ściągnięty mam cały mięsień na udzie i piecze mnie w pawchwinie udo. Lekarz twierdzi że jakiś nerw został ciapnięty ale wszystko dojdzie do normy i nie ma czym się martwić. Mam tylko nadzieje ze wie co mówi. Zdrowia przepuklinki Oskar z Suwałk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sławek

Jestem 3 dzień po operacji ,wszyli mi siatkę z znieczuleniem w kręgosłup po 6 godzinach kazali mi wstać z łóżka i powoli chodzić, a na następny dzień wyszedłem do domu.Jestem na lekach przeciwbólowych i narazie się oszczędzam.Na zwolnieniu lekarskim zamierzam być przynajmniej miesiąc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz

Witam, jestem po operacji przepukliny pachwinowej i lekarz powiedział wprost, 1 miesiąc bez wysiłku, po miesiącu lekka praca fizyczna czyli zgrzewkę wody mogę podnieść nie więcej, a dopiero po 3 miesiącach pewna sprawność fizyczna ale bez przesady ciężarów nie zamierzam dźwigać... jestem na L4 już 6 tygodni, odczuwam pieczenie i czasami pobolewa... lekarz rodzinny powiedział zdrowie najważniejsze, a do pracy jeszcze zdążę tym bardziej że pracuję fizycznie, a najgorzej jest poprawiać operację... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem w trzy dni temu operacje przepukliny mosznowej w Szpitalu Górniczym w Zabrzu ( teraz juz szpital miejski ) . Lepszego fachowca i anestezjologa nie można sobie wyobrazić. dziękuje Wam panowie za wysiłek i profesjonalizm . Nie czuje prawie żadnych dolegliwości : zabieg był rozległy i trwał 3 godziny w znieczuleniu w kregosłup . które gorąco polecam ( sam sie obawiałem tego i chciałem znieczulenie ogólne , które obciąza serce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 5 dni po operacji przepukliny pachwinowej [siatka] Jest o.k. wszystko zależy od przeprowadzonej operacji czyli super chirurg i wszystkie problemy znikną ,oczywiście nie jest tak różowo ale da się żyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×