Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nieuformowany stolec i brudny odbyt


Gość Kacper

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Mam problem z niepełnym wypróżnieniem. Otóż zauważyłem, że mój stolec nie jest uformowany oraz zbyt często pojawia się potrzeba pójścia do toalety. Często ostatnimi czasy również czuję dyskomfort i pojawia potrzeba pójścia do toalety mimo to, że ostatnio w niej byłem. Uznałem iż nieuformowanie się stolca jest wynikiem zbyt częstego chodzenia do toalety więc czekałem półtora dnia aż znowu do niej pójdę. Po tym czasie stolec był uformowany jednak już pod koniec były oznaki jego rozrywania się i po paru godzinach kolejny stolec z powrotem pojawił się nieuformowany i porwany. Czy przyczyną może być złą dieta ? Dodam, że od półtora roku jestem wegetarianinem i nie spodziewałem się takich problemów z defekacją. Problem ma ok. 2 miesięcy. Zastanawiałem się czy może to mieć przyczynę w tym, że ostatnio pije dużo wody ? Co do brudnego odbytu to jest sprawa wcześniejsza niż to co opisałem powyżej. Słyszałem, ze odbyt po defekacji się oczyszcza, jednak u mnie coś takiego nie następuje, i często po za samym brudnym odbytem pozostają w nim również części kału. Czym to może być spowodowane ? I czy może to się łączyć z wyżej opisaną dolegliwością ? Dodam, że to sprawa, która ma dla mnie wielkie znaczenie ze względu na komfort psychiczny. I co być może pomocne ok.2-3 lata temu miałem robioną kolonoskopie, która niczego nie wykazała jednak na wyniku jako raczej uwagę stwierdzono zaleganie kału, jednak żaden lekarz nie zwrócił na to uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×