Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepukliny pachwinowe a wiarygodność wynikow MRI


Gość Marek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Od lutego mam silny bol w lewej pachwinie, gdy dluzej stoje w jednej pozycji, gdy siadam i wstaje z krzesla, lub fotelu. Gdy wsiadam, lub wysiadam z auta. Gdy stoje nie moge uniesc lewej stopy wyzej niz 25 cm od ziemi, poniewaz mam wrazenie jakby mi w pachwinie wyrywalo sciegno. Czasami mam wrazenie szczypania/palenia, jakby ktos mi pieprzu w pachwine nasypal. Od kwietnia podobny problem mam z prawa pachwina. Czuje lekki bol i szczypanie/pieczenie jednak nie mam problemu z uniesienie prawej nogi do gory, a bol schodzi jakies 15 cm w dol po udzie. Dodam jeszcze, ze nie mam w pachwinach czy podbrzuszu zadnych uwypuklen/zmian, jednak bol jest nie do wytrzymania szczegolnie po lewej stronie, a najbardziej w momencie siadania, lub wstawania z muszli klozetowej. Po powstaniu potrzebuje jakies 2-3 minuty, aby ze lzami w oczach powoli wyprostowac swoja sylwetke. Wykonuje prace fizyczna, stoje caly dzien przy maszynie/obrabiarce CNC. Praca moja wymaga ciaglego wykonywania tych samych ruchow/czynnosci do okolo 1400 w ciagu 8 godzin pracy. Sa to setki przeniesionych kilogramow dziennie. Wreszcie po kilku miesiacach udalo mi sie zrobic badanie rezonansem magnetycznym MRI, ktore stwierdzilo u mnie obustronne przepukliny pachwinowe. W zwiazku z tym mam pytanie: Czy badanie MRI rezonansem magnetycznym jest 100% wiarygodne i czy opisane przeze mnie symptomy chorobowe potwierdzaja to schorzenie? P.S. Za wszystkie odpowiedzi serdecznie dziekuje i pozdrawiam. P.S 2. Boje sie operacji, boje sie tego czy kiedykolwiek bede jeszcze sprawny, boje sie czy nie strace pracy - po prostu jestem zalamany, a stres robi mi sieczke w glowie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Badanie rezonansem magnetycznym należy uznać za wiarygodne. Bardzo prawdopodobne, że opisane dolegliwości są związane z występowaniem przepukliny. Wraz z wynikami badań powinieneś udać się do chirurga, który będzie miał możliwość zbadania oraz zaproponowania odpowiedniego leczenia. Najprawdopodobniej będzie to zabieg operacyjny. Wszelkie wątpliwości zostaną wyjaśnione przez lekarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×