Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Punktowy ból kręgosłupa


Gość Adrian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Podczas majówki doznałem jakiegoś urazu kręgosłupa. Podczas robienia salt na trampolinie niefortunnie upadłem na plecy **nakrywając** się nogami. To znaczy nogi docisnęły mnie do podłoża trampoliny. Po tym fakcie z trudem łapałem oddech. Po jakimś czasie udałem się do lekarza ortopedy z prześwietleniem. Stwierdził, że nic poważnego się nie stało i jest to jakieś naciągnięcie. Jest koniec lipca, a ja dalej odczuwam punktowy ból w kręgosłupie. Wyczuwam go np. podczas robienia brzuszków, prostowania się lub zwykłego podnoszenia się z łóżka. I tu moje pytanie, co to może być i jak to leczyć? Ten ból punktowy znajduje się w odcinku lędźwiowo-piersiowym ze wskazaniem na piersiowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Istnieje prawdopodobieństwo, że ból jest efektem zmian, które powstały podczas upadku na trampolinie. Konieczna będzie kolejna wizyta u lekarza, który najprawdopodobniej zleci kolejne badania obrazowe. Lekarz na podstawie badania fizykalnego oraz wyników badań dodatkowych będzie mógł ustalić przyczynę dolegliwości oraz zastosować odpowiednie leczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam od pewnego czasu boli mnie jedno miejsce w kręgosłupie jest to usytuowane w cześci piersiowej na wysokości żołądka ból staje się silniejszy w momęcie ucisku w to miejsce, czasem odczuwam opasujący ból pleców i brzucha nie mam pojęcia czy to coś jest nie tak z kręgosłupem czy może ten ból pochodzi od jakiś nieprawidłowościach w żołądku gdyż on również często mnie pobolewa mówiłam o tym lekarzowi ale on stwierdził żebym po prostu nie dotykała tego miejsca i tyle miał do powiedzenia martwię się że to może być coś groźnego pilnie proszę o odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×