Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dyskopatia i obniżona wysokośc tarcz międzykręgowych


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam 23 lata i choruję na dyskopatię. Pierwszy atak choroby miałem 2 lata temu. Dopisało mi wtedy szczęście, gdyż po upływie 6 miesięcy objawy samoistnie, całkowicie ustąpiły. Niestety, w maju tego roku nastąpił nawrót. Ból był bardzo silny, promieniujący do prawej nogi (2 lata temu do lewej). Nie mogłem leżeć, chodzić, stać bez bardzo silnego bólu. Leczenie farmakologicznie niestety nie dało wyników (dostawałem przed 5 dni Dexaven w szpitalu). Obecnie ból zelżał, ale niestety nie potrafię chodzić. Poruszam się wyłącznie o kulach. Dzisiaj otrzymałem wyniki rezonansu magnetycznego. Bardzo prosiłbym o komentarz do nich: *W badaniu stwierdza się zmiany zwyrodnieniowe kręgosłupa LS pod postacią: - obniżonego sygnału z tarcz międzykręgowych L4-S1 w sekwencji T2-zależnej świadczącego o zaburzeniach ich uwodnienia -obniżenia wysokości tarcz międzykręgowych L4-S1 -szerokopodstawnej przepukliny tarczy międzykręgowej L4-L5 centralnej tylnej modelującej worek oponowy i zmniejszającej rezerwę objętościową kanału kręgowego z cechami ucisku korzeni nerwowych -szerokopodstawnej wypukliny tarcz międzykręgowej L5-S1 centralnej tylnej modelującej worek oponowy i zmniejszającej rezerwę objętościową kanału kręgowego bez cech ucisku korzeni nerwowych -nierówny zarys płytek granicznych trzonów kręgów L4-S1 -wyrównanie fizjologicznej lordozy lędźwiowej. W obrębie kręgu L4 widoczny jest tłuszczak. Pozostałe trzony kręgów lędźwiowych oraz tarcze międzykręgowe o prawidłowej wysokości i intensywności sygnału. Cechy stenozy kanału kręgowego i zachyłków korzeniowych oraz ucisku korzeni nerwowych w pozostałym odcinku kręgosłupa LS nie stwierdza się. Innych zmian w badaniu MR nie stwierdza się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×