Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Przepuklina ekstruzja krążka międzykręgowego


Gość Robert

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam 37 lat dowiedziałem się właśnie o wyniku tomografii kręgosłupa,a brzmi tak cytuję:obniżenie krążka m/kL5/S1.Duza,tylna,centralno-prawoboczna przepuklina-ekstruzja krążka m/kL5/S1 o wymiarze a-p ok.8mm i wymiarze a-p ok.20mm,uciskajaca worek oponowy i prawy korzeń nerwowy.Na poziomieL4/L5niewielka tylna wypuklina krążka m/k modelujaca nieznacznie worek oponowy.Czym to grozi jakie mogą być rokowania proszę o pomoc w identyfikacji wyniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Adrian L.

Jest to przepuklina kręgosłupa która wymaga leczenia zachowawczego czyli rehabilitacji, lub operacji zależy to od stadium choroby prosze skonsultowac się ze swoim neurologiem i ortopedą. jeżeli będzie pan przestrzegał cwiczeń i odpowiedniego trybu życia to rokowania są dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Robercie! Ogólnie polecają pływanie szczególnie na grzbiecie,*oszczędzający tryb życia* cokolwiek by to oznaczało :-) tak mam wpisane w zaleceniach w wypisie po operacji (L5/S1), polegiwanie, zwykłe spacerowanie z napiętymi mięśniami i wyprostowanymi plecami, siedząca pozycja jest najgorszą - wystrzegaj się jej, mój lekarz który mnie operował przestrzegał mnie nawet przed pilatesem, jogą, zdrowym kręgosłupem = modnym teraz zajęciom w klubach fitness, bo to jest dla zdrowych ludzi a nie już z problemami, podnoszenie ciężarów na zgiętych nogach bez pochylania się. Na pewno to co powyżej Ci nie zaszkodzi a oby pomogło. Ja miałam taki brak czucia w nodze i w stopie, że nie miałam kompletnie władzy nad nią - w butach na obcasie lewa szła normalnie a prawa szła w inną stroną niż chciałam ... Jak drewno... Niestety przed operacją nie znałam jeszcze tego forum,dużo rzeczy bym wiedziała już wcześniej POZDRAWIAM SERDECZNIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×