Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Grudka w kształcie ziarenka piasku na jądrze


Gość Tomasz

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam 29 lat i jakieś 3 lata temu znalazłem w górnej części lewego jądra grudkę przypominającą ziarenko piasku wielkości ok. 1 mm. Grudkę mogłem wyczuć tylko w pozycji leżącej. W dotyku była twarda. Dotykanie powodowało tępy ból, który przy mocniejszym uciskaniu ustawał dopiero po paru godzinach ale od samości grudka nigdy nie bolała. Ostatnio wyczułem, że grudka powiększyła się do rozmiarów ok 2-3 mm i nadal jest twarda i tylko przy dotykaniu powoduje ból. Dodam, że grudkę wyczuwam u samej góry lewego jądra (nieco z boku). Na prawym jądrze nic takiego nie wyczuwam. Co to może być? Czy może to spowodować pogorszenie płodności? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! To bardzo nierozsądne, że zwlekasz z wizytą u lekarza przez tyle lat. Powinieneś niezwłocznie udać się do poradni urologicznej. Konieczne będzie wykonanie USG jąder. Wyczuwalna zmiana może być żylakami powrózka, wodniakiem jądra lub inną zmianą nowotworową. Niektóre schorzenia w obrębie jąder mogą się wiązać z pogorszeniem płodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź. A które z wymienionych potencjalnych schorzeń jest najbardziej prawdopodobne: żylaki, wodniak, czy zmiana nowotworowa? Czy samodzielnie mogę się przebadać aby którąś z tych chorób potwierdzić lub wykluczyć? Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szanowny Panie Tomaszu - czy udało się Panu dowiedzieć co Panu dolega? Wczoraj na swoim prawym jądrze odkryłem dokładnie to samo* *ziarenko* piasku, twarde, przy uciskaniu tępy ból.. na nieszczęście jestem teraz za granicą :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×