Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uszkodzenie barku typu SLAP


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od 10 lat gram w siatkowke. W pewnym momencie zaczal mnie bardzo bolec bark (nasilal sie przy rotacji wewnetrznej i zewnetrznej dloni przy wyprostowanej rece) .ramie boli juz 3 miesiace. Bylem u lekarza we wroclawiu. Na usg nic nie wyszlo wiec zrobilem rezonans magnetyczny. Tam wyszlo ze mam uszkodzenie barku typu SLAP. Z wynikiem badan poszedlem do tego samego lekarza. Powiedzial mi ze nie ma az takiej patologi i nie wymaga to zabiegu chirurgicznego. Zalecil cwiczenia rehabilitacyjne. Czy to powazna sprawa? Jak to rehabilitowac? Jakie cwiczenia robic zeby wrocic do pelnej sprawnosci?? Bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! Jeśli jest to uszkodzenie barku SLAP typu pierwszego to operacja nie jest konieczna. Jeśli chodzi o ćwiczenia rehabilitacyjne to powinieneś je wykonywać według zaleceń rehabilitanta. Od lekarza powinieneś otrzymać skierowanie na odpowiednie zabiegi oraz ćwiczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem 4 miesiące po operacji barku. Ja trenowałem siatkówkę 8 lat i okazało się że mialem SLAPa typu II . Naprawę barku dokonal Klinice Sportowej w Żorach. Operacja polegała na umiejscowieniu kotwicy i złapaniu uszkodzonego obrąbka. Po operacji obowiązkowo 3 miesiące L4 i dosyc długa rehabilitacja ( 24 godziny minimum). W tej chwili jeszcze odczuwam dyskomfort pooperacyjny (bóle, ograniczona ruchowość ) ale licze na to że za kilka miesięcy bede w stanie pograć w siatkówke bez bólu. Lekarz twierdził że 6 miesięcy od operacji możliwy powrót do sportu. W moim przypadku to bedzie mało prawdopodobne. myśle że 9 miesięcy to jest minimum konieczne to powroty do ostrego grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzegorz_wawa

Jestem 4 miesiące po artroskopii SLAP bark prawy, st uszkodzenia II. Do uszkodzenia najprwdopodobniej doszło w wyniku sportu (boks, silownia) mój wiek 33 lata. Rehabilitacja w zasadzie rozpoczęła się dwa tygodnie po zabiegu i trwa do chwili obecnej. Wciaż jednak odczuwam dolegliwości bólowe. Czy jest moze ktos po zabiegu rok lub dwa ? Poprosze o opis jak to wyglada po powyzej pół roku, powrót do sportu itp??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam serdecznie mija czwarty miesiąc po operacji barku uszkodzenie slap II operacja w sport klinice w żorach i nadal mam ograniczoną ruchomość, odczuwam dolegliwości bólowe szczególnie podczas snu budze sie z bólem korzystam z rechabilitacji.czy może ktos podpowiedzieć ile czasu musi minąć żeby dolegliwości bólowe zniknęły

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Mam 31 lat. Wkraczam w 5 tydzień po operacji barku prawego - uszkodzenie SLAP 3 (uszkodzenie obrąbka w części górnej oraz przedniej). Powód: sport: siatkówka. Operacja oczywiście w SPORT-KLINICE w Żorach. Stosuję do 6 tygodnia ortezę odwodzącą 15 stopni. Oczywiście od momentu operacji zalecane ćwiczenia rehabilitacyjne ze wskazaniem stawu łokciowego i nadgarstka. Czyli ruchy wahadłowe łokcia, zaciskanie/rozluźnianie nadgarstka, ćwiczenia palców. W 3 tygodniu rehabilitant wprowadził ćwiczenie polegające na unoszeniu ramion z opuszczonymi rękami oczywiście (tzw. wzruszanie). Od 4 tygodnia uruchomiliśmy fizykoterapię: - POLE MAGNETYCZNE - TERAPIA LASEREM - KRIOTERAPIA Ponadto do fizykoterapii ćwiczenia manualne z rehabilitantem polegające głównie na mobilizacji stawu ram.-łop. i łopatki, stawu bark.-oboj. i powięzki k.g. Jednocześnie należy zaznaczyć, iż w domu co 3h wykonuję ćwiczenia zalecane od momentu operacji. Są to serie 15minutowe ale nie należy o nich zapominać. O staw łokciowy również należy dbać, szczególnie że w zasadzie jest cały czas unieruchomiony w pozycji 90 stopni w ortezie lub temblaku. Co do bólu w trakcie snu to raczej naturalny temat. Ja się budzę co 3 godziny w nocy gdyż ręka w stawie zwyczajnie rwie. Pomimo upływu 4 tygodni od operacji. Nie stosuję leków przeciwbólowych, gdyż wystarczy, że wstanę, pochodzę trochę i ból ustępuje. Zauważyłem, że podczas snu na plecach, pomimo że ręka jest w ortezie to bark naturalnie ucieka delikatnie do góry i do tyłu. Co może powodować naprężenia w stawie - stąd potencjalne bóle. Pozostaje ewentualnie pozycja pół-siedząca. Jeśli ktoś zażyczy sobie to chętnie udostępnię całą historię ćwiczeń po operacji, gdyż prowadzę szczegółowy dzienniczek. Poza tym życzę wszystkim osobom po operacji barku szybkiego powrotu do zdrowia, a szczególnie wytrwałości w rehabilitacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mario PS

Witam P.Łukaszu jestem również po operacji typu Slap 2 . Proszę o więcej szczegółów jeżeli chodzi o rehabilitacje . Ponadto jak długo Pan chodził w ortezie oraz kiedy wrócił Pan do pełnej formy fizycznej i czy odczuwa Pan jezszcze jakieś bóle czy dyskomfort podczas treningów ? Pozdrawiam .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×