Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Szczelina odbytu a grzybica


Gość Joasia

Rekomendowane odpowiedzi

Wiitam wszystkich..nie moge sobie poradzic z moimi problemami:( Hemoroidy, szelina odbytu, grzybica odbytu, i pekniecie miedzy posladkami. Lekarze przepisuja mi od paru miesiecy rozne masci,czopki i poprawa jest na chwile i nawrót... Przyczyna najprawdopodobniej byly leki na serce,ktore sama odstawilam,bo nie moglam normalnie funkcjonowac i z dnia na dzien wszystko bardziej sie nasilalo.Nie musze opisywac jak BARDZO komplikuje mi to zycie........ Dodam,że mam zaparcia od lat a z roku na rok jest gorzej,Jestem zdrowe produkty,ale nic sie nie zmienia na lepsze. Moze ktos zna jakies domowe sposoby na te przypadlosci,bo nie wiem co robic???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę Cię zmartwić ale mam te same problemy... Jestem po Hemoronie , wyleczonej szczelinie i wg lekarzy jest wszystko OK. A ja nadal czuje ból , pieczenie , świąd ,kłucie. Nieraz pojawiają się zakrzepy i uwodaczniają się żyłki wokół odbytu , czuję jakby cały czas coś wystawało mi z odbytu. Tragedia - też nie wiem co robić . Podpisuję się pod pytaniem Joasi . Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam problem i pytanie. Choruje na przewlekłą szczelinę odbytu. 2 tygodnie temu mialam zastrzyki z botoksu...niestety nie ma poprawy. Obecnie stosuje antybiotyk w czopku Metronidazol. Czy ktos wie po jakim czasie działają te antybiotyki. Czy ktos je zarzywał?Czy jest szansa, ze one pomogą zagoić sie szczelinie/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie, wyleczyłam przewlekłą szczelinę odbytu stosując Unigel. Trzeba smarować ranę nim 3x dziennie w środku odbytu. Dodatkowo stosowałam czopki Anusir z kwasem chialuronowym 2x dziennie. Mi lekarz odradził botoks dla rozluźnienia zwieraczy, gdyż mogą pojawić powikłania, ale zapewnił, że taki sam poziom rozluźnienia można uzyskać ćwicząc mięśnie zwieracza dilitatorem doodbytniczym 3xdziennie. Potwierdzam- pomogło. Potem zagojona szczelina pękła ponownie, ale w dużo mniejszym stopniu i po zastosowaniu ww kuracji (bez czopków) po 5 dniach była zagojona. Rana ma wielkość główki szpilki i wiem, że szybko ja wygoję. Wydaje mi się, ze przyczyną mich problemów jest kandydoza. Ileczenie farmakologiczne nie pomoże- sprawdzałam to przez kilka lat. Teraz chodzę na biorezonans i odstawiłam cukier. I już widzę poprawę. Więcej o kandydozie można poczytac u dr Janusa na www.domrainmana.pl Jeśli chodzi o antybiotyki to one tylko osłabiają organizm i tym samym pozwalają rozwijać się grzybicy, dlatego odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×