Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Drobny guzek w płucu


Gość Elzbieta

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Medicus

Witaj! Przytoczenie niewielkiego fragmentu opisu badania TK klatki piersiowej nie pozwala na dokładną interpretację. Drobny guzek w płucu może być zmianą nowotworową lub nienowotworową. Może być również wynikiem chorób płuc (np. sarkoidoza). Najlepiej będzie jeśli badanie całościowo oceni lekarz mając na względzie Twoje dolegliwości oraz stan ogólny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rtg płuc opisano Serce powiększone. Aorta wydłużona. Poduszeczki tłuszczowe w przedniej zatoce przeponowo-sercowej. Pogrubienie rysunku przy oskrzelowego w podstawowych segmentach płatów dolnych. Wnęki naczyniowe. Kąty przeponowo-żebrowe wolne. Pacjentka ma 70 lat waży 84 kg. Mam pytanie Jakie istnieją zagrożenia dla osoby mającej taki wynik. Pozdrawiam bardzo serdecznie Janina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta

Witam Medicus i dziękuję za odpowiedź, ale to nie był niewielki fragment opisu TK klatki piersiowej, to był cały opis, jaki otrzymałam, dlatego poza tarczycą , o której wiem jak było, chodziło mi o interpretacje ttylko tego guzka wielk. ok.5mm. Dlatego proszę o wyjaśnienie tegoż fragmentu TK.Zmian innych nie stwierdzono. Oczekując pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Elzbieta

Przepraszam cię ,ze marudzę o wyjaśnienie , tu nie ma nic do wyjaśnienia, opis TK podałam w całości, nie mozesz mi powiedziec co to właściwie jest za guzek. lekarz radiolog, który opisywał TK stwierdził, że to nic niepokojacego, aczkolwiek trzeba obserwowac. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam w nawiązaniu do poprzedniego pytania mam również zdjęcie boczne prawe gdzie w części górnej potwierdza się obecność drobnego guzka o dość silnym wysyceniu lekarz radiolog sugeruje kontrolę za kilka miesięcy bardzo proszę o interpretację zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Aniawojtulkowa

Mam podobną sytuację, dlatego tu trafiłam. Mam guzek wielkości 6 mm w 6 segmencie płuca prawego. I tu zaczynają się *schody*. Dopóki guzek nie urośnie ponad 1 cm, lekarze nie są w stanie go zbadać. Tu pozwalam sobie polecić Ci do poczytania opracowanie prof.dr hab.med. Janusza Kowalewskiego *Guzek subcentymetrowy płuca - problemy diagnostyczne i lecznicze* (znajdziesz w googlu). Najgorszą sprawą jednak będzie dalsza diagnostyka, chyba, że trafisz na ludzkiego lekarza, który Cię poprowadzi. Ja tak dobrze nie mam, gdyż jestem urodzonym pechowcem. Mnie pulmunolog powiedział, że mam szukać przyczyny tego guzka (skąd się przywlókł). No i chodzę po poradniach, szukam specjalistów od innych organów, którzy zrobiliby mi badania, bez czekania co najmniej pół roku w kolejce. Teraz zasłabłam tak bardzo, że już nie chodzę, ani po domu, ani po poradniach. Jak zaczęłam leczyć się u *DOBREGO* pulmonologa, miałam wydolność 56%, po 2 latach 44%, a po następnym roku już tylko 35%. Trafiałam z ciężką niewydolnością na ostry dyżur, po kilkudniowej kuracji Hydrocortizonem, byłam wypisywana *zdrowa* do domu, bez dalszego diagnozowania, ani możliwości przyjęcia na czas do poradni pulmonologicznej. A tak na marginesie - guzka w płucu znalazł mi KARDIOLOG, gdzie znalazłam ratunek, po wypisaniu mnie z pulmonologii, z zakrzepicą żył głębokich, bardzo ciężką niewydolnością oddechową, stanem zapalnym pęcherza, itd. Cudem przeżyłam, więc w cuda muszę wierzyć!!!. Jak masz znajomości, to może będziesz w porę zdiagnozowana, a jak nie, to nawet kasa Ci nie pomoże. Życzę szerokiej drogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. W listopadzie 2016r przebylam operacje usuniecia 4/5 zoladka . Calej sledziony i trzustke bez ogonka . W styczniu 2017r. Rozpoczelam chemioterapie. W maju zakomcxylam, lecz mialam robione badanie PET po 6 kursie chemioterapii i wyszedl guz 3mm w prawym plucu. Czy to moze byc przerzut? Boje sie strasznie ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×