Bóle podbrzusza po operacji wycięcia macicy z przydatkami

u?ytkownik
aneczka

Witam,mam 50 lat i 3 tygodnie temu miałam operację usunięcia macicy z przydatkami.Blizna goi się ładnie ale odczuwam czasem silne kłucia podbrzusza,zwłaszcza nad prawą pachwiną.Ból jest dosyć ostry.Czy jest to objaw normalny przy gojeniu się po operacji czy może coś niedobrego się dzieje?Proszę o wskazówki co mam robić.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
haemophilus

Trudno powiedzieć co może być przyczyną bólu. Najlepiej udać sie do lekarza na badanie, również usg.

u?ytkownik
busia

Ja jestem 2 tygodnie po tej samej operacji i też mam 50 lat. Brzuch mam obolały jak po ćwiczeniach bardzo intensywnych i czasami też są jakieś ukłucia w podbrzuszu. Lekarz powiedział mi że to normalne i może taki stan utrzymywać się nawet kilka tygodni. Mnie natomiast martwią upławy brunatno-krwawe i nieprzyjemnie pachnące-lekarz mówił że to też normalne, ale chciałam zapytać czy u Pani też tak było? Może porozmawiamy.... mój adres meila to: bogusiapaw@interia.pl Pozdrawiam.

u?ytkownik
Iza

Mam 50 lat i ten sam problem. Rozpoznanie: Mięśniak międzyblaszkowy, pęknięta torbiel krwotoczna jajnika lewego. 29.01.2009 laparotomia poprzeczna, wycięcie macicy z przydatkami, drenaż jamy otrzewnej* Bóle podbrzusza, pieczenie w pachwinach - staram się przeżyć jeden dzień bez tabletek przeciwbólowych. Moje pytania: co mi wolno robić? czy schylać się? czy mogę chodzić po schodach - 4 piętro? jak powinna wyglądać rekonwalescencja? Chciałabym uniknąć przepukliny.
Proszę o wskazówki i dobre rady. Adres: hekora@o2.pl
Serdecznie pozdrawiam Iza 09.02.2009

u?ytkownik
halina

Ni tylko po operacji wystepują bule,ja jestem pół roku po operacji bolą zrosy w środku,czasem bardzo,a jeszcze bardziej uda od strony pachwin i to jest dlamnie najgorsze

u?ytkownik
mariol

Jestem trzy miesiące po operacji wyłuskania mięsniaka nadal boli mnie podbrzusze i mam bolące i obfite nie regularne miesączki. czy to jest normalne

u?ytkownik
Adriana

Ja miałam usuniętą macicę po porodzie 8 sierpnia 2008r. bo pani dr ręcznie wydobyła mi łożysko z macicą i pęcherzem moczowym. Zostawili mi niedoszyty pęcherz, porobiły mi się przetoki ( pęcherzowo - jelitowa i pęcherzowo - pochwowa ). Te przetoki to są następstwem usunięcia macicy, dużo kobiet narzeka na przetoki po usunięciu macicy. Minęło 1,5 roku a brzuch boli i kuje, piecze w środku. Babeczki trzymajcie się i myślcie pozytywnie. Powodzenia.

u?ytkownik
alicja

Ja jestem 2 lata po usunieciu wszystkiego i caly czas odczowam bol w prawej pachwinie

u?ytkownik
Anna

Potwierdzam.Podobnie jak jedna z pań , po operacji ,usunięcia macicy i przydatków w roku 2008 : po wewnętrznej stronie uda dostaję tak silne ataki bólu , że tracę przytomność. Początkowo myślałam , że są to silne skórcze mięśni.Obecnie wiem , że jest to pozostałość po operacji. Do jakiego lekarza powinnam się zwrócić po pomoc? Ataki te dostaję w nocy , podczas nagłych ruchów.Stosuję kurację hormonalną.

u?ytkownik
Barbara

Mam ten sam problem,

u?ytkownik
jaga

A ja krwawie

u?ytkownik
jaga

Ja miałam operacje 8 dni temu i krwawie jak bym miala miesiaczke mam 62 latawwwwwwyciecli mi macice i przydatki ,,dołem,, czy to normalne

u?ytkownik
Anniczka

Po histerektomii radykalnej, usunieciu jajnikow, jajowodow i wezlow chlonnych, naswietlaniu radologicznemu i chemioterapii - czuje lekki bol, ciagniecie, ale nie sa to mocne bole. Polecam sport. Zwlaszcza cwiczenia rozciagajace miednice i biodra. Zlagaca uczucie ciagniecia i czeste przy *naszch* operacjach bole podobne do kulszowych.
Ja trzy miesiace po zakonceniu leczenia wrocilam do sportu. Biegam, plywam, gimnastykuje sie. Owszem - komfort zycia obnizyl sie, ale tylko nieznacznie.

u?ytkownik
nina

Ja jestem 15 lat po takiej operacji i co jakiś czas odczuwam silny ból po prawej stronie.lekarze mówili że to zrosty lub niedrożność jelitowa, która jest normalna po takiej operacji. A gdy zrobiłam usg w tym roku okazało się że mam coś w brzuchu coś jak torbiel .czeka mnie prawdopodobnie następna operacja.

u?ytkownik
pawel

Moja mama miala tydzien temu taka operacje ale jak bym wiedzial ze tak bedzie to bym nigdy jej na to nie pozwolil lekarze klamia a niech sami sobie wytna latwo sie mowi jak kogos nie boli