Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolonoskopia a hemoroidy


Gość Henryk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Adam, lat 34

Krótko opiszę swoją historie - około 7 lat temu zaczęły się małe problemy z krwawieniem z odbytu, ale to było krótkotrwałe. Prawdziwe problemy zaczęły się około 3 lat temu, wielkie hemoroidy, non stop krwawienie, sam się nie leczyłem, poszedłem do lekarza. Trafiłem na *kumatego* lekarza, ktory od razu skierował na kolonoskopię, ponadto przepisał detralex, syrop i zalecił zmianę diety. Kolonoskopia nic nie wykazała, nawet hemoroidów zewnętrznych, dla mnie widocznych gołym okiem,ale mniejsza o to. Wszystko było ok do czasu... I teraz mniej więcej od paru miesięcy hemoroidy oszalały, od 10 dni nie mogę spać, myśleć i normalnie funkcjonować. Wyskoczyły mi potężne gule, boli mnie wszystko, kość ogonowa, żołądek (jak szczypnie w odbycie to i szczypie w żołądku, takie dziwne). Co gorsza od tych czopków i maści mam biegunki, a na dodatek spuchła mi nieznacznie prawa kostka. Poleciałem do lekarza, no i on twierdzi,że to niestety normalne,a kostka mogła spuchnąć przez jakąś alergię. I męczę się dalej,ale do czego zmierzam-pytałem o te wszystkie zabiegi gumkowania, usuwania itp i usłyszałem,...że nie ma sensu, że większość pacjentów cierpi jeszcze bardziej,a hemoroidy i tak wracają. Moje pytania: 1. czy mam normalne objawy przy zaostrzeniu choroby hemoroidalnej? 2. czy jednak może warto wybrac się na zabieg? Aha - wszystkim cierpiącym na hemoroidy odradzam alkohol, u mnie zaostrzenie nastąpiło po weselu i porawinach, gdzie zbyt dużo wypiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×