Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zmniejszona tarczyca


Gość Karolina

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam 24 lata, z powodu nierównego, ale ciągle dosyć niskiego ciśnienia i stale wysokiego pulsu (średnio ok. 100), zostałam skierowana na USG tarczycy. Sądziłam, że będzie ona powiększona i stąd takie tętno. Jednak dostałam taki oto wynik: Gruczoł tarczowy mały, o wymiarach: -płat prawy- 13 x 11 x 48 mm, o objętości 3,6ml -płat lewy- 14,5 x 8 x 48 mm, o objętości 2,8ml Cieśń grubości 1,6mm. Średnia wartość referencyjna całkowitej objętości - 18ml. Tkanka gruczołu tarczowego o niejednolicie obniżonej echogenności i dość skąpym przepływie naczyniowym w obrazie color doppler, z licznymi drobnymi torbielkami rozsianymi na całej objętości gruczołu. Zmian ogniskowych o charakterze litym nie uwidoczniono. Obraz gruczołu tarczowego może odpowiadać zmianom na tle autoimmunologicznym. Czy mógłby ktoś mi pomóc prawidłowo zinterpretować te wyniki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj! W tej sytuacji konieczna jest dalsza diagnostyka. Należy wykonać badanie stężenia poziomów tarczycy oraz przeciwciał tarczycowych. Cała procedura diagnostyczna powinna być prowadzona na zlecenie lekarza endokrynologa. Udaj się na wizytę w najbliższym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Agnieszka K.

Mój opis badania brzmi* Tarczyca dwupłatowa z zachowaną cieśnią o średnicy 2.5mm. Prawy płat o wymiarach 17*16*38mm. Lewy płat o wymiarach 15*15*41mm. Dość jednorodna echostruktura miąższu tarczycy,o obniżonej echogeniczności i o cechach obniżonego przepływu naczyniowego. Co to wszystko ozn.?Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×