Bóle po operacji wycięcia wyrostka robaczkowego

u?ytkownik
smutna_24

Witam serdecznie.
Miesiąc temu zostało u mnie zdiagnozowane ostre zapalenie wyrostka. Został przeprowadzony zabieg wycięcia, bez żadnych powikłań, na 4 dzień po opracji byłam już w domu, 7 dni później ściągnięto mi szwy. Diete stosowałam przez ok 2tygodnie, powoli wracajac do poprzednich nawyków żywieniowych. Zaczęłam w miare normalnie funkcjonowac, nie dźwigałam, jednak lekkie zakupy i obowiązki domowe juz zaczelam wykonywac.

Jednak od jakiś dwóch dni dostaje dziwnych bóli w miejscu wyciecia wyrostka. Ból jest bardzo podobny do tego sprzed operacji: lekkie klucie, nasilające sie przy oddychaniu, zginaniu. Na poczatku odczuwałam go tylko chwilami, jednak od wczoraj praktycznie nie ustępuje. Nie mam żadnych innych niepokojących objawów ani podwyższonej temperatury. Jedyne podejrzaną rzeczą może być zgrubienie nad blizna pooperacyjna (jednak mam je od poczatku więc nie zwracałam na to uwagi). Mogę dodac jeszcze, że od czasu operacji dopiero teraz dostałam miesiaczke. Jednak ten ból nie przypomina w żadnym stopniu bóli miesiączkowych. Nigdy wczesniej podczas okresu nie bolał mnie jajnik w tym miejscu i wydaje mi się że ten ból jest zlokalizowany wyżej, właśnie w miejscu wyrostka. Bardzo boję się, że może to być jakiś nowy stan zapalny..

Bardzo proszę o szybką odpowiedź, co mam robić w takim przypadku? Za bardzo nie mam możliwości w tym tygodniu udania się do lekarza. Czy mi to nie zaszkodzi jeśli przeczekam tydzień?

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
Medicus

Witaj!
Twoje objawy mogą być związane z nieprawidłowościami w obrębie blizny. Sugerować o tym może narośl na bliźnie. Zmiany w organizmie związane z miesiączką również mogły wywołać ból. Jeśli dolegliwości nie ustąpią lub ulegną nasileniu konieczna będzie kontrola u lekarza.

Twoja odpowiedź