Nagły ból kości ogonowej

u?ytkownik
Łukasz

Witam.
Wczoraj położyłem się spać zupełnie bez bólu, dziś wstałem z bólem kości ogonowej. Boli mnie dokładnie na samej górze w miejscu gdzie zaczyna się to zagłębienie pośladka. Ból jest na samym środku tego zagłębienia. Wydaje mi się że jest to kość ogonowa. Nie boli mnie to cały czas ale tylko wtedy kiedy np uciskam to miejsce, położę się na plecach, bądź usiądę w takim pozycji żeby uciskać to miejsce. Ból nie promieniuje nigdzie. Szukałem w sieci czym to może być spowodowane. Znalazłem informację na temat torbieli kości ogonowej ale czy jest możliwe że to mam? Jak naciskam to miejsce to owszem, czuję pod palcem kość ale żadnego zgrubienia na skórze nie mam, żadnego guza, nic. Po prostu tylko mnie boli. Prowadzę siedzący tryb życia, często siedzę w dziwnych pozycjach bo siedzenie normalnie już mnie trochę męczy. Czy jest możliwe że to jest ta torbiel tylko jej po prostu nie widać?
Pozdrawiam.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
Łukasz

Byłem właśnie u chirurga bo jak wiadomo im wcześniej tym lepiej. Faktycznie, mam coś co w konsekwencji doprowadzi do torbieli kości ogonowej ale może uda się tego uniknąć. Nie mam torbieli a jedynie stan zapalny narazie i zaczerwienione to miejsce. Chirurg kazał przez 2 dni robić na noc kompresy z sody a po 2 dniach smarować 2 razy dziennie maścią Deteomycyna. Pytanie do Pana Doktora. Jak Pan myśli, czy jeśli nie wytworzyła się jeszcze torbiel jest szansa na uniknięcie operacji? Chirurg powiedział że szansa jest ale jak to jest w praktyce tego nie wiem. Generalnie jak siadam żeby nie uciskać tego miejsca to nie boli. Boli trochę jak usiądę na czymś twardym i się oprę albo położę się na czymś twardym. Jak chodzę również jest ok. Jak wspomniałem, zgrubienia nie ma, nie ma żadnego guzka. Dopiero zaczął się tworzyć stan zapalny.

u?ytkownik
Leszek

Jak rozwój wypadków?...
przeszło ?
pytam, bo mam dokładnie (choć sprawa intensywności bólu to kwestia subiektywna odporności i progu bólowego) te same objawy
(obudziłem się rano z silnym bólem, który nie pozwala normalnie siedzieć a nawet podczas chodzenia sprawia dyskomfort... o jeździe samochodem nie wspomnę)

Twoja odpowiedź