Ból kości ogonowej przy siedzeniu, wstawaniu i leżeniu na plecach

u?ytkownik
Mateusz

Witam. Mojego tatę od kilku dni boli (jak sam twierdzi) kość ogonowa. Pracuje od kilku lat w pozycji siedzącej i nigdy nic go nie bolało . Jego krzesło jest całe drewniane, jak twierdzi na miękkim jest mu bardzo niewygodnie. Jego praca wymaga siedzenia ok 8-11 godz dziennie. Pracujemy razem tylko że ja mam siedzenie powlekane gąbką i mi nic nie jest .
Problem w tym że boi się iść do specjalisty .... Ból pojawia się przy siedzeniu, wstawaniu, leżeniu na wznak i podczas przewracania się z boku na bok .
Boli go tekże gdy leży na wznak i zegnie nogi w kolanach (podniesie kolana ).
Prosił bym o jakąś pomoc ponieważ nie wiem jak mu pomudz a naprawde bardzo cierpi.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
Kasia

Ja mam również takie bóle minimum 3 razy dziennie, więc wiem jakie to cierpienie, a mam dopiero 21 lat. Najgorzej jest przy leżeniu na wznak, ponieważ zazwyczaj nie mogę się sama podnieść ani przewrócić na bok. Podczas takiego bólu czuję zawsze silny ucisk (jakby na nerw?, kość?) i zazwyczaj coś mi wtedy chrupie w części lędźwiowej. Obawiam się, że to może być genetyczne, ponieważ moi rodzice mają ogromne problemy z kręgosłupem. Tata miał operacje na górę kręgosłupa i miał wstawianą jakąś płytkę oraz raz na jakiś czas ma *blokady* na część lędźwiową. A mama ma ogromne problemy z rwą kulszową. Bardzo mnie martwi ten ból, ponieważ jestem w ciąży i boję się, że może się to teraz bardziej nasilać. Mam ten ból od kilku lat, jednak od roku zaczęło się coraz bardziej nasilać. Ja również proszę o pomoc.

Twoja odpowiedź