Niezidentyfikowany ból w okolicy uda, za jądrami

u?ytkownik
Marcin

Mam 17lat. Od 2 miesięcy odczuwam dyskomfort w okolicach pod jadrami (tylko po lewej stronie), ten dyskomfort promieniuje na wewnętrzna stronę lewego uda przez pachwinę a czasami mam wrażenie ze lekko boli od ud aż do kostki.
Nie jest to żaden poważny ból, nie jest większy gdy dotykam jąder. Mam czasami wrażenie jakby przy dotykaniu moszny i jader okolica pod jądrami i noga lekko drętwiały.
Ból nie przeszkadza mi w życiu codziennym, nie odczuwam go podczas siedzenia ani chodzenia/stania, jedynie gdy wieczorem kładę się spać.
Podczas siedzenia *po turecku* boli mnie udo a nie okolice pod jądrami.
Z tego co zauważyłem ból znacznie się zmniejsza gdy na okolice jąder i podudzia użyje maści ketonal.

Nie wiem czy to ma znaczenie, ale moje lewe jądro (ta strona gdzie odczuwam ból uda, pachwiny o okolicy pod jądrem) jest większe od prawego. Nie jestem w stanie powiedzieć o ile większe, ale wydaje mi się, że jakieś 1.5raza. Podczas dotykania jąder nie wyczuwam żadnych guzków czy nieprawidłowości.

Jestem uczniem więc dużo czasu spędzam w szkole w pozycji siedzącej, w domu większość czasu spędzam także na krześle, nie uprawiam żadnego sportu, przy komputerze siedzę dziennie rzędu 6 godzin.

Mój tryb życia wskazywałby że powodem bólu jest właśnie brak aktywności fizycznej i długie siedzenie przy komputerze, dlatego o nim piszę.
Chciałbym jednak upewnić się, że istnieją małe szanse na powikłania związane z jądrami, ponieważ to o nie najwięcej się obawiam.
Pragnę jednak zauważyć, że częściej odczuwam ból uda niż ten pod jądrami i może faktycznie to ból uda promieniuje w okolice pod jądrami i to jest źródłem moich obaw.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
mateusz

Być może jest to związane z kręgosłupem, proszę zgłosić się do lekarza POZ, on po zbadaniu ukierunkuje się na konkretny układ.

Twoja odpowiedź