Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg zamknięcia stomii


Gość Joanna

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jestem wlaśnie po zamknięciu stomii .Operacje mialam 3 miesiace temu przed operacja bylam przygotowana wypijajac 4 litry mikstury oczyszczającej a potem juz tylko operacja jak każda inna i po przebudzeniu brak stomii co za ulga.Obecnie czuje sie dobrze chodzę do pracy i jest ok Więc Joanno nie bój się operacji :). Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem po zamknieciu stomii juz 16 miesiecy.Operacja przeszla dobrze bez komplikacji. Rana goila sie bardzo szybko.Tylko nadal mam problemy z trzymabiem stolca i powracajace biegunki . Rowniez jelita sa glosniejsze i czesto mecza mnie gazy. Prosze Dorota napisz czy u Ciebie tez pozostaly jakies nastepstwa. Mnie to bardzo meczy. Chodze do pracy ale ciagle sie boje ze moza mi sie cos przytrafic i poza praca siedze tylko w domu. Moze dostalas jakies dobre rady od Twojego chirurga. Zespolenie jelita jest u mnie bardzo blisko zwieracza jak to wyglada u Ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem zamkniecie 5 tyg temu. zyje jak przed stomia,jem wszystko ,pije wszystko. jezdze rowerem,gram z dziecmi w pilke. po 4 dniach wyszedlem ze szpitala. a 8 dni po operacji jadlem juz wszystko. tak jej nienawidzilem ze w glowie mialem tylko powrot do normalnosci. to przygotowanie psychiczne sprawilo ze wbieglem na blok operacyjny i w sekundzie stalem nagi obok lozka na ktorym podwoza do stolu operacyjnego. mam zdjecia z jakim usmiechem tam wchodze. brzuch jest zdeformowany ale juz cwicze i daje sobie do wiosny czs zeby nie widziec glupich spojrzen w lecie. choc blizn nie schowam to musze sie czuc OK.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, tydzień temu zamknęli mi stomie. Wczoraj wyszłam ze szpitala. Cały czas jeszcze bolą mnie jelita mam skurcze. Raz byl malutki stolec ale od tamtej pory nic i gazów ze brak. Czy tak jeszcze może być? Po jakim czssie wam wszystko wróciło ? Zaczynam się zamartwiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem 4 m-ce po operacji wyłonieniu ileostomii czuję się dobrze , myślę o drugiej operacji zamknięcia stomii i nie wiem kiedy się decydować na ten zabieg , po jakim czasie najlepiej jest przeprowadzić operację po 6-m-cach czy po upływie roku , proszę o radę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem zamknięcie stomi i czuje sie zajebiście goj sie wszystko dobrze jem wszystko choć mineło dopiero 2 tygodnie po operacji wiadomo nie obżeram się na siłę i dobrze gryzę pokarm by nie urazić jelit bo wiadomo 2 tygodnie to krótki czas jak na taką operacje ale było warto kochani nie bójcię się podjąć tej próby zamknięcia stomi życzę wam tylko dobrych wyników w konsultacji z lekarzem by was zakwalifikował do operacji ja tego się najbardziej obawiałem czy się zakwalifikuje do operacji czy wszystkie wyniki mi wyjdą dobrze ale marzenie się spełniło i po roku od wyłonienia stomi wszystko się pogoiło i jestem teraz szczęśliwym człowiekiem blizna też się ładnie goji po stomi jeszcze tylko jeden szef do zdjęcia ale to już z górki jak to się mówi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie 15.06 będzie pół roku i chciałbym już wrócić do normalności.Stomie wytworzyli mi z powodu perforacji esicy.Jestem jedną z tych osób które poszły na laparoskopie torbieli jajnika i doszło do powikłań.Miało być 3 dni w szpitalu i do domu.Niestety w szpitalu spędziłam prawie miesiąc i stomia była dla mnie szokiem bo nigdy nie słyszałam o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak niektórzy piszą że worek zmieniają co kilka dni i jest ok.Ja zmieniam prawie codziennie,jak się nigdzie nie wybieram to co 2 dni.Dwa dni to g&#242*ra bo potem czuje zapaszek wiadomo jaki.Mi również chirurg kazał poczekać pół roku.Te podstawowe badania krew ,mocz, EKG właśnie będę robić.Co dalej niedługo się dowiem.I wiadomo stres jest bo niestety poszłam zdrowa do szpitala , przeszłam dodatkowo jeszcze sepsę i zapalenie płuc .A miała być tylko laparoskopia torbieli jajnika!?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewa, dzieki za odpowiedz! Ja tez poszlam zdrowa na profilaktyczna kolonoskopie i doszlo do perforacji esicy. Na razie mam inny problem. Mam straszne ataki spastycznego bolu brzucha, wiec zabieg zamkniecia wydaje mi sie baardzo odlegly ( wrzesien). Czy mialas jakies dolegliwosci brzuszne? Przepraszam za tyle pytan, ale trudno znalezc w necie osobe w podobnej sytuacji. Gdzie bedziesz robila zamkniecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że się odezwałaś.Bedę to robić w szpitalu w Warszawie Brudnowskim.Tam mi zrobili stomię i tam będę odtwarzać.Ale zabieg laparoskopii miałam w miejskim szpitalu i rodzina przeniosła mnie do Warszawy.Rozmawiałam z dziewczyną, która miała stomię na jelicie cienkim i poszła do procesora Słodkowskiego i on jej zrobił otworzenie .Jest ordynatorem w szpitalu w Warszawie na Banacha.To jest chirurg i gastroenterolog.Więc jak masz dolegliwości brzuszne wydaje mi się, że to byłby odpowiedni lekarz.Chyba że już miałaś kontakt z podobnym chirurgiem.Ja na szczęście nie mam żadnych dolegliwości.Zobaczymy co czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo, bardzo Ci dziękuję za namiary na profesora, bardzo! Miałam operację w MSW, bo tam mnie zabrało pogotowie z kolonoskopii. Chciałam na Banacha, niestety przepisy takie, że wiozą do najbliższego szpitala. Jutro jadę do chirurga stamtąd, niestety nie jest on gastroenterologiem, więc cudów nie oczekuję. Tym bardziej, dzięki. Ja z tych pechowych, jak widać, więc zawsze się coś czepi *-), pewnie zrosty Cieszę się, że się odzywasz :-) Daj znać, jak postępy w zespoleniu i jakie badania przed nami. Jak się domyślasz, nie jestem fanką kolonoskopii *-). Może nie będzie konieczna. Zaraz poszperam, jak się dostać do profesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałam też z dziewczyną która miała stomię po kolonoskopi i jej nie robili już tego badania przed odtworzeniem.Zresztą nie zgodziłaby się ponownie na to badanie.Ale ona miała to robione nie w Warszawie.Niedługo napiszę co dalej u mnie.Pozdrawiam :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też czekam na likwidację stomii, ,nieszczęsna kolostomia*. Podobnie jak dziewczyny poszłam na torbiele na jajnikach, laparoskopia po trzech dniach wyszłam do domu, miesiąc czasu się męczyłam z dnia na dzień coraz gorzej, aż doszło do zapalenia otrzewnej i skończyło się wyłonieniem stomii. Męczę się już rok i 2 m-ce w lipcu mam mieć operację w ECZ Otwock, boję się strasznie, ale muszę się pozbyć tego okropieństwa. jak już będę po to napiszę jak się czuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rzeczywiscie dlugo. Ja mam dopiero 2 miesiace i mam dosc. Teraz czuje sie troche lepiej i odliczam czas. Mam nadzieje, ze po 5, 6 miesiacach zakwalifikuje sie na zabieg, chociaz boje sie go bardzo. Z powodu boli brzucha jem czesto a niewielkie porcje i baardzo zdrowo *-), wiec walcze, zeby juz wiecej nie chudnac. Jak u Was z jedzeniem ze stomia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed operacją muszę zrobić wyniki z krwii, wcześniej miałam robioną rektoskopię. Stomię miałam wyłonioną w Toruniu a teraz zamknięcie w Otwocku.Jeśli chodzi o jedzenie to zasadniczo jem wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×