Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból szyi i powiększone węzły chłonne przy przewlekłym zapaleniu zatok


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Mój mąż od 3 miesięcy ma częste infekcje, ciagle ma zatkany nos, ból gardła, czasami zatyka mu się prawe ucho, boli go szyja. Lekarze po zrobieniu tomografii komputerowej głowy i RTG zatok stwierdzili torbiel w lewej zatoce szczękowej (31.08.2011 miał ją usuniętą), oprócz tego skrzywienie przegrody nosowej i przewlekłe zapalenie błony śluzowej nosa, zatok szczękowych. Wyniki morfologii krwi są bardzo dobre, USG jamy brzusznej również w porządku, RTG płuc także. Jednak najbardziej mnie martwi USG szyi a mianowicie: w obu bocznych okolicach szyi bardziej po stronie prawej oraz w okolicy karkowej prawej widocznych jest kilka drobnych odczynowych węzłów chłonnych, których długość sięga do 15 mm a grubość do 7 mm. Węzły jednorodne bez zmian ogniskowych. Czy ktoś z Was mając przewlekłe zapalenie zatok, czy też skrzywioną przegrodą nosową skarżył się na bóle szyi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc Aniu, kilka godzin przed Tobą napisałem tez zapytanie o węzły chłonne, mam podobnie jak Twój mąż dobre wyniki, ale mam powiększone te węzły chłonne, mam skrzywiona przegrodę nosową, a także miewałem częste infekcje gardła, także rok temu dość ciężko przeszedłem zakażenie chalmydią i mikoplazmą, ale ostatnie badania wykazały ze nie mam już jej w swoim organiźmie, czasami miewam bóle szyi, ale zazwyczaj jest to ból po lewej stronie po której również mam powiększony węzeł chłonny. Pozdrawiam i z chęcią sie dowiem jak tam dalej pokieruje sie sprawa Twojego męża, bo to może też pomorze rozwikłac moje problemy Pozdrawiam i zycze wam zdrowia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aniu nawet nie wiesz jak bardzo jestem Ci wdzięczny za tę wiadomość, przyznaję się bez bicia, że czytałem sporo w necie, i najadłem się już strachu...jest to moja przestroga do wielu, by czerpali wiadomości od lekarza i starali sie o konkretny wywiad, bo ja za dużo czytałem i na długi czas zatruło to moje życie. Aniu mam nadzieje ze u Twojego męża wszystko sie dobrze rozwiąże!!! w przyszłym tygodniu mam wizyte u onkologa, jak się uda zrobią mi biopsję, bo pojawiły sie nowe powiększone węzły, a raczej małe ziarenka na węzłach chłonnych wyczuwalne pod palcami...cokolwiek to jest, będe twardy. Pozdrawiam wam serdecznie!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bazuję od paru miesięcy na inhalatorze Simple Sanity przy leczeniu córki. Bardzo fajnie się ten aparat sprawdza, przede wszystkim jest wygodny, lekki, prosty w obsłudze i też w ustawieniu wygodnie w pokoju. Do tego ma bardzo długi przewód więc można sobie postawić jak człowiekowi wygodniej. Cicho chodzi, nie ma charakterystycznych dla inhalatorów drgań i mocnego szumu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam stale zapalenie zatok krzywa przegrode nosowa I juz dlugo powiekszonego jednego wezla szyjnego minimalnie odczuwam go przez skore ale nie boli to jest normalna sprawa gdyby powiekszyl sie rowniez 2 wezel w tedy sie mozna martwic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×