Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Mikrozwapnienia piersi


Gość Kingusia

Rekomendowane odpowiedzi

Doris czegos nie mogę pojąć w Twojej wypowiedz,tzn.skoro miałaś dobre wyniki po usunięciu mikrozwapnien to dlaczego zastosowano u Ciebie aż tak intensywne leczenie?Pamietaj,że jeżeli już cosik się przyplątało to niestety musisz być do końca życia na warcie.Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hanka- dostalam tak intensywne leczenie dlatego ze juz w mikrozwapnieniach pojawily sie komorki rakowe , dodam ze nie mialam jeszcze guza, wezly i wszystko inne czyste, ja tez nie moglam na poczatku pojac dlaczego takie leczenie, to byl dla mnie szok, nie spodziewalam sie tego, lekarze tlumaczyli ze jestem mloda i mam male dzieci, i ze mam duze szanse na calkowite wyleczenie, ale poznalam w szpitalu dziewczyne ktora miala komorki nie zlosliwe, niestety podobno te komorki w przyszlosci moga sie zrobic zlosliwe i tez dostala 4 chemie czerwone + radioterapie, w jej przypadku bylo wiele konsulacji co robic i dali poniewaz tez uwazana byla za przypadek do calkowitego wyleczenia, Tak przy okazji moja ciotka pare lat wczesniej tez miala tylko mikrozwapnienia w piersi i lekarz powiedzial zeby nic nie robila, za kilka lat odjeli piers tak duzy byl guz,a mnie lekarz ktory dawal opis mamografii powiedzial ze to raczej nic powaznego , zeby kontrolowac, natomiast ja zaraz na drugi dzien postanowilam to skonsultowac z Centrum Onkologii w Krakowie i zaraz dostalam termin operacji, lekarz powiedzial cyt* to moze byc rak pomimo ze narazie nic na to nie wskazuje* trzeba sprawdzic, Masz racje wystarczy ze byla juz jakas komorka zlosliwa i jak piszesz jestem caly czas na warcie, kazdy nawet maly objaw nie lekcewarze, wszysko sprawdzam. a tak dla informacji dla dziewczyn, u mnie marker przed operacja byl troszeczke podniesiony, norma w naszym laboratorium byla do 38, ja mialam 46, po operacji mieszcze sie w normie, niektore dziewczyny przed operacja mialy wynik powyzej 1000 i wiecej, ale tez i nie u wszystkich marker wychodzi a rak jest, rowniez nie kazdej kobiecie wychodzi w mamografi, niektorym widac na usg a w mamografii czysto, ja zanim wykrylam wszystkie te badania robilam, wczesniej w usg nic nie bylo, Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doris,dzieki za tak wyczerpujacą odp. teraz dopiero zrozumialam co chciałaś nam przekazać. W przeciwieństwie do Ciebie u mnie w mikrozwapnieniach nie znaleziono komórek nowotworowych.Pozdrawiam i życzę zdrowia.Daj znać od czasu do czasu jak sie czujesz.Wiesz,to taka babska ciekawość,a tym bardziej,że mamy podobną chorobę.Trzymaj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2009. otarłam się juz o onkologa, gdyz w badanie mammofraficzne piersi wykryło w jednej z nich bardzo liczne mikrozwapnienia w górnym kwadrancie. Półtora roku później następna mammografia nie wykazała już żadnych zmian. Jestem w grupie ryzyka /przypadki raka u najblizszych/,wiec dmucham na zimne i bardzo, bardzo się cieszę, zeże jest O.K. Panie, nie wpadajcie w panikę z powodu samych mikrozwapnień, ale śledźcie je. U mnie *ulotniły sie * nie tylko mikrozwapnienia, ale takze mięśniaki. I w ogóle jestem zdrowa/odpukac!/ Myślę, ze to dzięki piciu od prawie 6.lat mikstury oczyszczającej /aloes, olej z pestek winogron, sok z cytryny/. Moje znajome równolatki /mam 54/ nie korzystające z owej mikstury a przy tym palące papierosy, nabawiły sie już wielu choróbsk, a jedna niedawno odeszła w przeciągu miesiąca./rak płuc/. Poczytajcie *mikstura oczyszczjaca* Moze sie to Wam przyda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odebrałam dziś wynik z mammografii piersi ,mój wynik to w lewej piersi -ogon Spencera a guzek o średnicy 9 mm skala BIRADS 4 jestem przerażona moze ktoś mi napisze coś na ten temat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×