Zmiany rozmiaru torbieli na jądrze

u?ytkownik
Michał

Witam, ponad 2 lata temu wykrylem guz na jadrze, zdecydowalem sie od razu na wykonanie badania USG,po badaniu USG stwierdzono ze mam torbiel, cyste 0.6mm na 10 mm po roku czasu wykonalem badanie kontrolne ,wymiary te same jak wyzej podane. Mam dziwne uczucie ze torbiel jest raz mniejsza raz, wieksza, czy jest to mozliwe czy to tylko moje wymysly?

dodam pytanie z innej beczki ale chodzi mi to czesto po glowie, czy diagnoza USG jest na tyle pewna zeby wykluczyc ryzyko raka? jakie zmiany zaszlyby po dwoch latach gdyby to byl rak jadra ? jadro by sie caly czas powiekszalo? jakie mialbym dolegliwosci?


czasami jedynie mam dretwienie lewej nogi,przy naprawde ekstremalnym wysilku i odczucie jakby prad przez nia przechodzil, rowniez jakies skorczem z lewej strony pod zebrami, nie wiem czy to ma cos z tym wspolnego, prosze o wypowiedzi, wkrotce udam sie na 3 badanie kontrolne

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Mam dziwne uczucie ze torbiel jest raz mniejsza raz, wieksza, czy jest to mozliwe czy to tylko moje wymysly?
- tak, torbiel może zmieniać swoją wielkość niezależnie od czynników zewnętrznych
czy diagnoza USG jest na tyle pewna zeby wykluczyc ryzyko raka?
- USG nigdy nie wykluczy w sposób jednoznaczny raka, trzeba jednak wiedzieć, że praktycznie prawie nigdy w torbielach jąder nie występuje nowotwór, a takie torbiele są bardzo dobrze rozpoznawalne w USG
jakie zmiany zaszlyby po dwoch latach gdyby to byl rak jadra ? jadro by sie caly czas powiekszalo? jakie mialbym dolegliwosci?
- zazwyczaj takie jądro uległoby szybkiemu powiększeniu
Bóle nogi na pewno nie mają nic wspólnego z tą torbielą jądra.

u?ytkownik
Michał

Dziekuje za odpowiedzi. Konkretna osoba , na konkretnym forum,pozdrawiam.

Twoja odpowiedź