Burczenie i bulgotanie w brzuchu przy nadmiernej ilości gazów w jelitach

u?ytkownik
Ola

Witam! Od dłuższego czasu, bo od ponad 3 lat mam problem z nadmierną ilością gazów w jelitach. Dokuczają mi one codziennie, na początku przez cały dzień a teraz tylko wieczorem. Nie odczuwam bólu ale towarzyszy temu wstydliwe dźwięki. Te bojawy się wzmagają po zjedzeniu dużej ilości słodyczy.Jak się wypróżnie to jest lekką poprawa, jednak często czuje, że nie wypróżniam się do końca. Espumisan nie pomaga. Miałam robione USG brzucha i wykazało mi nadmierną ilość gazów. Stosowalam też przez jakiś czas diete bez słodyczy i ostrych potraw ale nie pomogło. Zastanawiam się czy to nie jest przypadkiem grzybica układu pokarmowego. W sumie mogłabym z tym żyć gdyby nie te głośne dżwięki, które bardzo utrudniają mi życie.
Nie wiem czy to jest też z tym powiązane, ale często burczy mi i bulgota w brzuchu, pomimo zjedzenia posiłku. Nie możliwe zebym co 2 godziny była aż tak głodna, żeby mi burczało....PRoszę o pomoc i z góry dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Trudno mi ocenić co się dzieje bez specjalistycznych badań. Takie objawy mogą wskazywać na zespół jelita drażliwego. Oczywiście należałoby wykluczyć organiczne przyczyny tych dolegliwości przez wykonanie kolonoskopii. Radziłbym z tym problemem udać się na konsultację do gastroenterologa.

Twoja odpowiedź