Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Bolący przy dotyku guz na jądrze


Gość Tomek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na swoim prawym jądrze, w okolicach gornych wyczulem wczoraj malego guzka. jeste on bardzo maly 3mm-6mm. Guzek ten przy dotyku i lekkim sciskaniu mnie boli. Nigdy wczesniej go nie wyczuwalem gdyz jest tak maly. Czy to może byc najgorsze? rak jądra? dziwi mnie jednak to ze ten guzek boli, bo zazwyczaj te nowotworowe nie bola.. moze to torbiel? Bardzo proszę o odpowiedź- siedzę tu cały w strachu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez badania nikt nie udzieli odpowiedzi co to jest, może to być torbiel ale aby mieć pewność należy wykonać USG. Miałem podobny guzek na jądrze i z doświadczenia wiem że wyszukiwanie informacji w internecie nie pomaga. Zrobiłem prywatnie USG i wszystko było jasne, w moim przypadku była to mała torbielka. Teraz jestem spokojny. Możesz też iść do urologa który w razie potrzeby wykona USG, do urologa będzie potrzebne skierowanie od rodzinnego, lub prywatnie. Jeżeli jesteś niepełnoletni to musisz o wszystkim powiedzieć rodzicom. Przez internet nikt Cię nie zdiagnozuje. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a gdzie byl umiejscowiony twoj guzek?? w podobnym miejscu do mojego? on jest naprawde maly. dzis nawet mnie nie bolal jak go badalem. powiedzialem juz o tym rodzicom i w przyszlym tygodniu pojdziemy do urologa *). Czy mozliwe ze jest to nowotwor *(? Mam nadzieje ze jeszcze tutaj zajrzysz*). Dziekuje ci bardzo za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój guzek znajdował się z tyłu jądra w górnej jego części, po USG okazało się że nie znajduje się on na jądrze tylko na najądrzu, i że to torbiel z którą nic nie trzeba robić, albo się wchłonie albo zostanie, miała 3mm ale w dotyku wydawała się mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swojego guzka wyczułem po raz pierwszy 6 lat wcześniej, więc było mało prawdopodobne że to nowotwór. 3 lata temu pierwszy raz zgłosiłem to lekarce która pomacała i powiedziała że nic nie czuje. W tym roku wykonałem dla spokoju USG i wiem że to nic poważnego, ale jądro boli czasem przy dotyku w okolicy guzka, więc pewnie wybiorę się jeszcze do urologa. Błędnie używałem wcześniej czasu przeszłego, dalej go mam ponieważ nie usuwa się takich małych torbieli. Skoro masz żylaki powrózka nasiennego to może właśnie je wyczuwasz ponieważ mogą przybierać postać miękkich guzowatych tworów różnej wielkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czuję jakiegoś guzka na jądrze po lewej stronie na dole ma około 0.2 .04 i jak go dotykam to trochę boli mnie jądro i czuje też jak mam tego guzka niżej trochę żył dużo..co to może być rak ?? nie jest powiększone i pogrubione takie same jak drugi kiedyś normalnie mi jajka wisiały a teraz opadają mam tego guza ponad 2 lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×